Vedení krajské nemocnice má nové pracovní smlouvy

Vypuštění konkurenční doložky a významné snížení základu platu u ředitele i náměstků, to jsou hlavní změny v pracovních smlouvách vedení Krajské nemocnice Liberec, na kterých se dohodla náměstkyně hejtmana Zuzana Kocumová s generálním ředitelem Luďkem Nečesaným.

Na základě schůzky došlo k dohodě, že z původních pracovních smluv bude vypuštěna konkurenční doložka, která zaručuje po ukončení funkce členům vedení dalších 3 platů ve standardní výši a zároveň zabraňuje v nástupu na podobnou funkci v jiném zařízení.

Výrazné změny doznají i výše odměn, kdy například plat ředitele bude cca o 75 000 tis/měsíc nižší, než byl za předchozího vedení, obecně se platy vedení snižují přibližně o 40 %. Po konci roku 2013 budou odměny nastaveny s ohledem na výsledky práce a hospodaření nemocnice. Plat ředitele se nyní pohybuje mezi 90 – 100 000 tis Kč/měsíc, u odborných ředitelů mezi 70 – 80 000 Kč.

 „I přes to, že se říká, že nejhorší jsou dohady o financích, naše jednání probíhalo velmi věcně a shodu jsme našli během chvíle. Konkurenční doložku nepovažovala za potřebnou ani jedna strana, také jsme se shodli na nastavení odměn, které nebudou jako v minulosti paušální, ale budou zohledňovat výsledky,“ uvedla Zuzana Kocumová.

„Mzdové náklady vedení nemocnice, tedy generálního ředitele, odborných ředitelů, hlavní sestry, controllingu a sekretariátu, jsou od srpna 2013 o 156 tisíc Kč měsíčně nižší než do července letošního roku. K úspoře došlo i navzdory tomu, že je členů vedení více. Dosud totiž nebyly obsazeny důležité pozice např. obchodního a technického ředitele. Jejich obsazení kvalitními lidmi je přitom zásadní pro dobré fungování nemocnice a v důsledku pro mnohem významnější úspory,“ řekl generální ředitel Luděk Nečesaný.

Po konci roku 2013 budou odměny nastaveny s ohledem na výsledky managementu. Ty budou hodnoceny na základě kritérií, která příští týden projedná dozorčí rada nemocnice. „Shodli jsme se, že je důležité, aby management prožíval s nemocnicí dobré i horší časy na vlastní kůži. V současnosti má KNL finanční problémy a je správné, že nové vedení přistoupilo na razantní omezení vlastních platů, i když na jiných pozicích v nemocnici se snižováním platů nepočítá,“ uzavřela Kocumová.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
O sociálním a dostupném bydlení budou diskutovat účastníci konference s názvem Rozvoj sociálního a dostupného bydlení: stát, kraj, obce v pátek 31. března 2023. Více než
Dvacet šest prozaiků i básníků, osmnáct výtvarníků a fotografů. Jména jako Miloslav Nevrlý, Jiří Žáček, Pavel Novotný, Zuzana Lazarová, Ilona Witkowska, Filip Zawada, Krystyna
Ministerstvo životního prostředí podpořilo projekt na prosazování změn v zemědělské krajině ve výši 300 tisíc Kč. Ekologové z Institutu pro udržitelný rozvoj (IPUR) v projektu usilují o
V roce 2022 se spolku Čmelák podařilo na území Libereckého kraje vysadit dalších 1000 vzrostlých sazenic tisu. Je to více, než kolik dnes v celém kraji najdeme
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.