nášLiberec

Search

Podpora projektu Rekonstrukce státu stoupá

Podpora projektu Rekonstrukce státu stoupá ve všech krajích a pokud občané v předčasných volbách vezmou podporu či nepodporu projektu Rekonstrukce státu jako jeden z nástrojů, podle čeho udělovat preferenční hlasy, mohli bychom se po volbách dočkat přijetí všech protikorupčních opatření.

Jak to vypadá s podporou Rekonstrukce státu v Libereckém kraji můžete průběžně sledovat na facebookovém profilu – přesto se o nových podporovatelích zmíníme i zde.

První stranou, jejíž celá kandidátka vyslovila podporu projektu Rekonstrukce státu je KDU-ČSL. Absence rekonstrukčního loga u některých kandidátů znamená, že jejich podpisy ještě nemáme u sebe, ale jsou na cestě. Také Změna a Piráti přislíbili dodat všechny podpisy kandidátů v nejbližších dnech. Za Změnu – krom lídra Jana Korytáře – podepsali Jaromír Baxa a Zuzana Kocumová (oba ještě před prvním zveřejněním výsledků), nově pak Karolína Hrbková a Ondřej Petrovský.

„Velké strany“ a podpora Rekonstrukce státu

Pokud jde o „velké strany“, pak největší podpora projektu z první pětice kandidátů je od ČSSD, kde podepsali první tři kandidáti. Následuje TOP 09, kde podepsal lídr kandidátky Jan Farský (ten vůbec jako první lídr z Libereckého kraje) a nově také MUDr. Jan Marušiak.

Z KSČM nás zatím nekontaktoval nikdo z první pětice a můžeme tedy říci, že tato strana se k projektu Rekonstrukce státu zatím staví zdrženlivě (alespoň její kandidáti v Libereckém kraji určitě). Totéž už se nedá říci o ODS, kde v Libereckém kraji přislíbila podpis pod projekt Rekonstrukce státu jednička na kandidátce Hana Moudrá a podporu 6 bodům vyjádřil i MUDr. Vít Šlechta.

Noviny do všech schránek v ČR

Projekt Rekonstrukce státu vydá noviny ve formě krajských mutací, v nichž bude uvedeno 12 politických stran a hnutí. Z každé kandidátky pak bude u prvních 12 kandidátů uveden jejich postoj k projektu Reknstrukce státu – buď podpora nebo bublina BLABLA. Noviny budou distribuovány týden před volbami a uzávěrka podpisů je 10. října 2013.

Informace o projektu Rekonstrukce státu najdete na www.rekonstrukcestatu.cz, www.blablanevolim.cz nebo můžete přijít na besedu, kterou pořádáme 8. října od 19:00 hodin v budově Euroregionu Nisa. O projektu Rekonstrukce státu budou povídat Mgr. Jan Farský, Kamil Jan Svoboda, Mgr. Jan Korytář a Pavel Felgr.

[widgetkit id=66]

Pavel Felgr, Petr Medřický
krajští koordinátoři projektu Rekonstrukce státu

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Projekt Rekonstrukce státu se opírá o odborné znalosti padesátky expertů, včetně bývalých náměstků a vysokých státních úředníků. Tématem rozšíření působnosti NKÚ na kontrolu všech
Poslanec Ivan Pilný (ANO) odpověděl Rekonstrukci státu na otevřený dopis, který obdržel na základě pokusu potopit zákon o zveřejňování smluv, jehož byl spolupředkladatelem. Rekonstrukce
Otevřený dopis Rekonstrukce státu poslanci ANO a předsedovi hospodářského výboru Ivanu Pilnému, který odmítl návrh zákona o registru smluv. Ivan Pilný (ANO) podpořil projekt
Rekonstrukce státu se ohrazuje proti účelovému tvrzení, že expresní projednávání “rekonstrukčních” zákonů vychází vstříc jejím požadavkům. U složitých norem, jako je zákon o státní