Lidové Sady nebyly u referenda pustý ostrov

 Chtěla bych nejdřív vyjádřit své uznání a poděkování všem, kteří vynaložili mnoho energie a spoustu volného času, aby díky rozsáhlé podpisové akci přiměli město k vypsání referenda o prodeji městského majetku. Cítila jsem, že bych také ráda nějak přispěla k jejich snaze a proto jsem se aspoň přihlásila do okrskové komise pro konání referenda.
    

V naší čtvrti-Lidové Sady přišla téměř čtvrtina všech občanů a všichni s velkým zájmem o to, jaká je účast, jestli dosáhne 35% a jestli tedy názor, který svým hlasováním vyjádří, bude muset vzít vedení města v potaz. Velmi mile mě překvapilo, kolik se dostavilo lidí ve starším i velmi pokročilém věku i že si třeba požádali o přenosnou urnu, když se sami nemohli dostavit.

Využili možnost projevit svůj názor a ukázali, že jim záleží na městě, kde žijí. O to víc kontrastuje nezájem a lhostejnost lidí v produktivním věku. Těm by přece mělo nejvíc záležet na tom, jak bude naše město vypadat v příštích letech.

Názor těch, kteří k volební urně přišli, byl po sečtení hlasů jednoznačný a velmi výstižně ho vyjádřil jeden starý pán, který si přečetl otázky na lístku a řekl: “ To je přece jasné, žádný správný sedlák a hospodář svoji půdu neprodá!“

Kdyby naše město mělo  v minulosti dobré hospodáře, nemuselo se vůbec žádné referendum vypisovat a současné vedení by mělo hledat jinou cestu, kudy z finančních problémů.

Velká škoda, že víc občanů Liberce nevyužilo svoje právo ovlivnit budoucnost města, přeju Liberci hodně štěstí, bude ho potřebovat.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Je to krása. Kdo ještě neviděl zrekonstruovaný Liebiegův palác vedle Libereckého zámku, nechť si tam zajde. Bez ironie. Cenu Karla Hubáčka získal oprávněně. Na
Pamatujete se, jak skoro přesně před rokem primátor a jeho náměstek varovali před návratem devadesátek a jejich praktik? Byla to legrace, že? Byla, protože
Vypadá to, že u libereckého soudu se pomalu, ale jistě uzavírá jedna éra zdejší politiky. Ovšem zdání klame. Labutí píseň za libereckou ČSSSD neznamená
První májový týden přinesl pěkné počasí i pár témat, která jsou pro město pod Ještědem typická. Jedním z nich je tradiční chaos, který má
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.