nášLiberec

Search

Korytář příjmy netají – jako první ze zastupitelů zveřejnil i své daňové přiznání

Liberecký deník včera zveřejnil článek redaktorky Romany Proškové s názvem „Korytář tají příjmy. Proč?“ Proti tomu se chci ohradit, neboť to není pravda. Za prvé mám již déle než rok všechny příjmy za své politické funkce zveřejněny na serveru www.nasliberec.cz. Na webu kraje jsem zveřejnil své příjmy v dobrovolném majetkovém přiznání za prosinec roku 2012 a k tomu jsem přidal i své daňové přiznání za celý rok 2012, kde je vidět souhrn mých příjmů i za celý rok 2012.

Hlavním důvodem, proč jsem v majetkovém přiznání uváděl příjmy a dary až za prosinec 2012 je ten, že k tomuto stanovisku došla jednomyslně protikorupční komise, která se shodla na tom, že v majetkovém přiznání by měli zastupitelé uvádět své příjmy a přijaté dary až od data svého nástupu do funkce. Přišlo by mi proto více než divné, kdybych se tím sám jako předseda této komise neřídil.

Ještě jednou zdůrazňuji, že jsem zatím jako jediný zastupitel zveřejnil nad rámec zákona i kopii svého daňového přiznání za rok 2012.

Pro případné spekulace o tom, že jsem daňové přiznání zveřejnil až poté, co vyšel článek v Deníku o tom, že údajně tajím příjmy, uvádím, že jsem je odevzdal na kraj ještě před tím, než tento článek vyšel.

Kdybych stejné zaujetí jako pro jednu položku v mém dobrovolném majetkovém přiznání viděl i u ostatních politiků a u zakázek s daleko důležitějším dopadem na veřejné rozpočty, řekl bych si, že je všem měřeno stejně. Takový pocit ale z některých vyjádření opravdu nemám.

Věřím, že si za pár týdnů nepřečtu článek, že za miliardové dluhy Liberce může Korytářovo majetkové přiznání či že rozkrádání evropských dotací umožnila špatně vedená krajská protikorupční komise.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
K článku zveřejněnému dne 13. 6. 2024 na webu s názvem „náš Liberec“ (k nalezení na adrese https://www.nasliberec.cz), provozovaném spolkem Revue Sever, z.s., s názvem
Nejdříve je třeba zdůraznit, že Základní síť sociálních služeb v Libereckém kraji je třeba upravit a zrekonstruovat. Za celou dobu existence krajů nebyla základní
Vedení statutárního města Jablonec nad Nisou si je vědomé toho, že cena za pozemky u přehrady v lokalitě Tajvan je vysoká. V této výši ji majitel pozemků
Náš Liberec přináší znění dopisu historika umění a architektury Pavla Karouse, kterým se obrací na zastupitele města Liberec ve věci výstavy Socha a město