Korytář příjmy netají – jako první ze zastupitelů zveřejnil i své daňové přiznání

Liberecký deník včera zveřejnil článek redaktorky Romany Proškové s názvem „Korytář tají příjmy. Proč?“ Proti tomu se chci ohradit, neboť to není pravda. Za prvé mám již déle než rok všechny příjmy za své politické funkce zveřejněny na serveru www.nasliberec.cz. Na webu kraje jsem zveřejnil své příjmy v dobrovolném majetkovém přiznání za prosinec roku 2012 a k tomu jsem přidal i své daňové přiznání za celý rok 2012, kde je vidět souhrn mých příjmů i za celý rok 2012.

Hlavním důvodem, proč jsem v majetkovém přiznání uváděl příjmy a dary až za prosinec 2012 je ten, že k tomuto stanovisku došla jednomyslně protikorupční komise, která se shodla na tom, že v majetkovém přiznání by měli zastupitelé uvádět své příjmy a přijaté dary až od data svého nástupu do funkce. Přišlo by mi proto více než divné, kdybych se tím sám jako předseda této komise neřídil.

Ještě jednou zdůrazňuji, že jsem zatím jako jediný zastupitel zveřejnil nad rámec zákona i kopii svého daňového přiznání za rok 2012.

Pro případné spekulace o tom, že jsem daňové přiznání zveřejnil až poté, co vyšel článek v Deníku o tom, že údajně tajím příjmy, uvádím, že jsem je odevzdal na kraj ještě před tím, než tento článek vyšel.

Kdybych stejné zaujetí jako pro jednu položku v mém dobrovolném majetkovém přiznání viděl i u ostatních politiků a u zakázek s daleko důležitějším dopadem na veřejné rozpočty, řekl bych si, že je všem měřeno stejně. Takový pocit ale z některých vyjádření opravdu nemám.

Věřím, že si za pár týdnů nepřečtu článek, že za miliardové dluhy Liberce může Korytářovo majetkové přiznání či že rozkrádání evropských dotací umožnila špatně vedená krajská protikorupční komise.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Náš Liberec přináší znění dopisu historika umění a architektury Pavla Karouse, kterým se obrací na zastupitele města Liberec ve věci výstavy Socha a město
Vážená redakce „Náš Liberec“, vážení čtenáři, dne 25.5.2021 jste uveřejnili na Vašich stránkách rozhovor s Ing. Miloslavou Pošvářovou. Člověk, který se danou problematikou nezabývá,
Vážený pane Mračku, děkuji Vám za otevřený dopis a dovolte mi tedy na něj otevřeně odpovědět. Na prvním místě bych Vás chtěl ujistit o
Na včerejší konferenci rady města Liberce odmítlo vedení města odpovídat ohledně milionové zakázky pro kontroverzní místní firmu Investing CZ, která ji získala na víc