Kačer a Abrhám přivezou do Liberce Hoteliéra

Vzácnou návštěvu uvítá již tento pátek 22. 11. znovuožilé kino Varšava. Za účasti Josefa Abrháma mladšího a protagonistů filmu Jana Kačera, Josefa Abrháma a Libuše Šafránkové, zde mohou diváci shlédnout Abrhámův debut pojednávající o snaze party herců z Činoherního klubu vytrhnout z letargie jejich dlouholetého kamaráda Pavla Landovského. Dokument, který měl v kinech premiéru 31. října, poběží v rámci ozvěn mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě.

Sedmou projekcí ozvěn jihlavského festivalu bude dokument o netradičním nastudování hry Hodinový Hoteliér. Kouzlo dokumentu spočívá v osobě režiséra a scénáristy v jedné osobě – Josefa Abrháma mladšího. Díky tomu, že se jedná o syna dvojice protagonistů, bylo možné zachytit mnoho intimních detailů a situací a dostat se tak hercům pod kůži.

Herci Jan Kačer, Josef Abrhám st., Libuše Šafránková a Vladimír Pucholt, přijíždějí za svým bývalým parťákem Pavlem Landovským na jeho chalupu, kde rezignovaně dožívá stranou zájmu veřejnosti. Celá akce je zorganizována jako zdravotní terapie, která má nalít stárnoucímu herci novou krev do žil. Zda se to opravdu podařilo, se můžete zeptat autora a protagonisty v pátek 22. 11., projekce je plánována od 20:00 v libereckém kině Varšava.

 „Na pořádání ozvěn jihlavského festivalu jsme původně vzhledem ke stavu kina ani nepomýšleli. Organizátoři nás oslovili sami, což nás mile překvapilo,“ řekl Jiří Žid, člen o.s. Zachraňme Kino Varšava. Celkem přišlo zatím do kina na šest projekcí a tři debaty s tvůrci přes dvě stovky diváků, čímž jsme obstáli i mezi zaběhlými kiny.

***
Občanské sdružení Zachraňme kino Varšava je sdružení přátel a nadšenců, kteří se potkali kvůli záchraně budovy bývalého kina Varšava v Liberci. V srpnu 2013 získali chátrající budovu od magistrátu do pronájmu a 13. září jí slavnostně otevřeli veřejnosti. Momentálně usilují o získání evropské dotace z IPRM – integrovaného programu rozvoje města na rekonstrukci kina. Firmy a jednotlivci mohou jejich činnost podpořit příspěvkem na transparentní účet č. 2700328815/2010.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
O sociálním a dostupném bydlení budou diskutovat účastníci konference s názvem Rozvoj sociálního a dostupného bydlení: stát, kraj, obce v pátek 31. března 2023. Více než
Dvacet šest prozaiků i básníků, osmnáct výtvarníků a fotografů. Jména jako Miloslav Nevrlý, Jiří Žáček, Pavel Novotný, Zuzana Lazarová, Ilona Witkowska, Filip Zawada, Krystyna
Ministerstvo životního prostředí podpořilo projekt na prosazování změn v zemědělské krajině ve výši 300 tisíc Kč. Ekologové z Institutu pro udržitelný rozvoj (IPUR) v projektu usilují o
V roce 2022 se spolku Čmelák podařilo na území Libereckého kraje vysadit dalších 1000 vzrostlých sazenic tisu. Je to více, než kolik dnes v celém kraji najdeme
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.