Sněm Starostů pro Liberecký kraj nominuje svého hejtmana Martina Půtu na předsedu celostátních Starostů a nezávislých

 Sněm politického hnutí Starostové pro Liberecký kraj (SLK), který se uskutečnil dne 6. 3. 2014 v Bílém Kostele nad Nisou, přijal usnesení, ve kterém podpořil svého předsedu a hejtmana Libereckého kraje, Martina Půtu, aby se ucházel o pozici předsedy politického hnutí Starostové a nezávislí (STAN).

„Sněm našeho hnutí byl pro mě klíčovým momentem v mém rozhodování, zda se o tento post budu ucházet. Jak jsem již avizoval, chtěl jsem si vyslechnout co nejvíce názorů našich členů a podporovatelů. Jejich pohled je pro mě zásadní. Jsem velmi rád, že sněm mě jednoznačně podpořil v tom, abych na předsedu hnutí STAN kandidoval,“ řekl Martin Půta.

Starostové pro Liberecký kraj do vedení kraje přišli dělat otevřenou, slušnou a vstřícnou politiku. To samé chce Martin Půta prosazovat i v novém vedení celostátních Starostů a má  v tom plnou podporu Starostů pro Liberecký kraj jako hnutí, které takové zásady už několik let naplňuje v praxi na komunální i krajské úrovni. SLK bude nadále působit v kraji jako samostatné hnutí se vzájemnou spoluprací a podporou hejtmana Martina Půty, neboť má v kraji silnou členskou základnu (47 členů – starostů, místostarostů) a více jak dvojnásobek podporovatelů. 

„Martin Půta má naši plnou důvěru a jsem ráda, že se můžeme pokusit přenést tyto základní principy slušné politiky na celostátní úroveň,“ podotkla Lena Mlejnková, místostarostka Semil a členka SLK.

„Jako starostové si jsme vědomi, že rozhodování o úrovni života v našich obcích a městech je významně ovlivněno celostátní politikou. Nechceme se uzavřít a tvářit se, že se nás vyšší politika netýká. Martin Půta je zkušený starosta a hejtman, známe jeho způsoby slušné a transparentní politiky a budeme rádi, pokud se je pokusí přenést přes hranice Libereckého kraje,“ řekla Eva Burešová, starostka Doks, členka SLK. 

„Otevřeně říkám, že chci být hejtmanem a hájit zájmy kraje, a pokud o to budou členové SLK a veřejnost stát, jsem připraven naši práci na kraji v roce 2016 obhajovat. Myslím, že na úrovni obcí, měst i kraje lze reálně dosáhnout více konkrétních výsledků než v parlamentu. Angažmá v něm není teď mým cílem,“ uzavřel Půta.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Nikdy nekouká na barvu politického trička, když jde o dobrou věc, domluví se se všemi. Má zkušenosti ze sněmovny i z vedení města, umí
„Před dnešním zasedáním krajského zastupitelstva jsem médiím poskytl vyjádření k aktuálnímu dění v tzv. kauze „Liberec“. S kauzou Liberec, ani s žádnou její medializovanou větví,
V souvislosti s vyšetřováním další korupční kauzy v Libereckém kraji, která se opět dotýká i hejtmana z hnutí Starostové pro Liberecký kraj Martina Půty,
O vítězi tendru na opravu libereckého bazénu je rozhodnuto. Nejnižší nabídku podala firma Metrostav DIZ. K tlaku na nižší cenu přispěla i důsledná práce opozice,