Prodat TSML by byl pro Liberec krok do tmy

Starostové pro Liberecký kraj, kteří se připravují do podzimních komunálních voleb v Liberci, po zevrubné analýze a posouzení všech dostupných podkladů nesouhlasí s prodejem TSML, tolik prosazovaný členem rady města za LO a náměstkem primátorky Jiřím Šolcem. K témuž závěru došel při pondělím jednání před konáním městského zastupitelstva i klub zastupitelů a příznivců Liberec občanům (LO), jehož jasná většina prodej odmítla.

 

„Hlavními důvody odmítnutí bylo zejména to, že by o takto zásadní věci nemělo rozhodovat zastupitelstvo, jehož mandát končí za několik málo měsíců, ale rovněž to, že není zatím úplně vydiskutováno, jaké služby by si město mělo ponechat jako strategické,“ konstatoval David Václavík, člen rady za LO a kandidát Starostů pro Liberecký kraj (SLK).
V rámci debaty byl odmítnut i argument, že město není schopné efektivně řídit společnost. SLK jsou přesvědčeni, že špatné manažerské vedení nemůže být důvodem k prodeji TSML.

„V této souvislosti jsme rádi, že mimořádná rada města včera rozhodla rázně obměnit vedení společnosti. Jsme totiž přesvědčeni, že jakýmkoli debatám o dalším osudu TSML musí předcházet stabilizace a ozdravení této společnosti“, uvedl Michal Hron, kandidát na primátora (SLK).

“Město Liberec si v současné ekonomické situaci nemůže dovolit experimentovat s privatizací tak specifické služby, jako je zajištění úklidu města a údržby veřejné zeleně. To by mohl být krok do tmy. Důraz nyní musí být na to, jak občanům služby zajistit co nejlevněji a přitom kvalitně. Bude nezbytné najít obětavé a zodpovědné vedení společnosti pod účinnější kontrolou zastupiteltva,” doplnil Michal Hron.

“Budeme také porovnávat, jak tuto službu zajišťují jiná města v kraji i v blízkém příhraničí, včetně Žitavy a Jelení Hory,” říká Jaroslav Zámečník, kandidát SLK do podzimních komunálních voleb.

Michal Hron, kandidát SLK na primátora se vyjadřuje také k roli náměstka Šolce v celé záležitosti: „Nechápu, proč Jiří Šolc se znalostí těchto faktů a dnes již prakticky proti všem trvá na SVÉM prodeji. Takový sólo postoj není v souladu s mým úsilím vytvořit na radnici dělný a spolupracující tým chytrých, obětavých a odpovědných lidí.“

„Dnešní zastupitel LO a budoucí člen kandidátky Starostů by měl více respektoval výsledky věcných diskuzí, jinak náš cíl, změnit styl liberecké politiky, zůstane cárem papíru,“ doplnil Michal Hron, lídr SLK do podzimních komunálních voleb v Liberci.

Technické služby města Liberce (TSML) jsou dnes akciovou společností, kterou vlastní město Liberec. Roční tržby společnosti jsou přibližně 150 mil. Kč. Společnost zaměstnává kolem 150 lidí. V minulosti byl vedením města z působnosti TSML vyjmut lukrativní svoz odpadů, který zajišťuje firma .A.S.A. Liberec, a také péče o veřejné osvětlení, který byl svěřen firmě ELTODO a následně koncem minulého roku opět pod TSML vrácen. V roce 2015 se také bude rozhodovat, jestli TSML budou i nadále provozovat v Liberci parkovací systém.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Medailí města ocenilo statutární město Liberec trojici osobností. Z rukou primátora Liberce Jaroslava Zámečníka ve středu 31. května převzali ocenění Eva Koudelková za přínos
Zajímavou akci uspořádala Krajská vědecká knihovna v Liberci při příležitosti oslav konce Druhé světové války. Čtvrtého května zahájí vernisáží venkovní výstavu o osudech parašutistů výsadku Antimony,
Úvěr na 750 milionů, dalších 450 mil. z nejistých zdrojů a překopané i to, co funguje a co návštěvníci Libereckého bazénu oceňují.
Poslanecká sněmovna v pátek 21. dubna 2023 ve třetím čtení schválila zákon o ochraně oznamovatelů, který vychází z evropské směrnice. Návrh zákona předložil ministr
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.