Ředitelka ZŠ Sokolovská zakázala besedu s občany

Veřejná beseda s občany Ruprechtic v jídelně zdejší školy nebude. Zakázala ji ředitelka ZŠ Sokolovská Ludmila Moravcová, pod kterou ZŠ Míru v tuto chvíli stále ještě spadá.

Besedu chtělo uspořádat občanské sdružení Změna pro Liberec, které ji muselo na poslední chvíli přesunout do restaurace Repre naproti škole.

 

„Krok paní ředitelky nás nepříjemně překvapil. Podobné besedy jsme pořádali už ve třech školách a nikde s tím nebyl problém, ani vedení města proti pořádání těchto besed na půdě škol nemá žádné výhrady. Vypadá to spíše jako odplata za to, že se zastupitelé Změny v minulosti zastali místních ve sporu o to, aby byla ZŠ Míru opět samostatná jako v minulosti a ne pouze jako odloučené pracoviště ZŠ Sokolovská,“ říká Zuzana Tachovská z o.s. Změna pro Liberec.

Paní ředitelka svůj krok zdůvodňuje ustanovením školského zákona § 32 odst. 1: „Ve školách a školských zařízeních není povolena činnost politických stran a politických hnutí ani jejich propagace.“

Toto ustanovení se ale v žádném případě nevztahuje na akce občanských sdružení. Toto je veřejná beseda s občany, jejímž cílem je zjistit, jaké problémy lidé v této lokalitě trápí. Nejedná se ani o propagaci politické strany či hnutí a v žádném případě nemůže dojít k jakémukoliv ovlivnění žáků vzhledem k tomu, že se akce koná od 18 hod.

,,Je škoda, že paní ředitelka se při pronájmu školní jídelny rozhoduje ne na základě faktů, ale na základě svých osobních sympatií, a záměrně tak komplikuje setkání občanů, kteří se zajímají o veřejné dění,“ vysvětluje Marie Pavlová z o.s. Změna pro Liberec.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Společnost STEM/MARK, a. s., provede pro město sociologický průzkum za účelem ověření a rozšíření dat v rámci Místní agendy 21. V průzkumu město osloví
Na kandidátce hnutí Starostové pro Liberecký kraj pro podzimní krajské volby dostávají kromě zkušených a úspěšných politiků a starostů velký prostor také nové tváře.
Zachovat kulturní dědictví, pečovat o památky ve vlastnictví Biskupství litoměřického a jeho farností a také prezentovat jejich obnovy veřejnosti. To jsou hlavní cíle memoranda, které
Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody bude i v letošním roce pokračovat v ambiciózním projektu výsadeb druhově a věkově rozmanitých lesů na Liberecku. Projekt