Tým KPKP posílil Miroslav Kroutil

Tým Krajského protikorupčního pracoviště, o.p.s. (KPKP) se rozrostl o novou posilu. Stal se jí Ing. Miroslav Kroutil, známý whistleblower* z kauzy zneužívání evropských dotací v programu sociálních služeb na úřadu Libereckého kraje. Miroslav Kroutil bude pro KPKP pracovat jako systémový analytik. Na jeho místo získalo KPKP dotaci od Úřadu práce v Liberci v rámci programu vytváření společensky účelných pracovních míst.

 

Ing. Miroslav Kroutil od roku 2009 pracoval jako manažer v projektu IP1 – Služby sociální prevence v Libereckém kraji, kde upozorňoval na možné zneužívání evropských dotací. Úřad Libereckého kraje s ním poté rozvázal pracovní poměr, v následném soudním sporu ale  Miroslav Kroutil vyhrál a úřad musel vyplatit ušlou mzdu za více než 28 měsíců, kdy byl bez práce.

„Jsme rádi, že jsme do týmu získali dalšího spolupracovníka, který má velmi dobrou znalost prostředí evropských dotací i zákonů, což nám pomůže rozšířit okruh našich aktivit.“, říká Daniela Fialová, ředitelka KPKP.

Ing. Miroslav Kroutil (1953) – pracoval jako systémový analytik v Jabloneckých sklárnách,  působil jako místostarosta v Desné. Na Magistrátu města Liberce zastával pozici vedoucího odboru a tajemníka, byl projektovým manažerem a kontrolorem projektů ve PHARE v EU a na Libereckém kraji působil jako projektový manažer projektu IP1. Je dlouholetým členem ODS (od roku 1991).

                                                                                                                                                      Tým KPKP

*whistleblower („ten, kdo hvízdá na píšťalku“) – je označení pro zaměstnance, který upozorní instituci nebo orgán oprávněný k prověření či zakročení na nelegitimní, neetické nebo nezákonné praktiky na pracovišti, které se dějí se souhlasem jeho nadřízených a jdou proti veřejnému zájmu či ohrožují veřejnost.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Medailí města ocenilo statutární město Liberec trojici osobností. Z rukou primátora Liberce Jaroslava Zámečníka ve středu 31. května převzali ocenění Eva Koudelková za přínos
Zajímavou akci uspořádala Krajská vědecká knihovna v Liberci při příležitosti oslav konce Druhé světové války. Čtvrtého května zahájí vernisáží venkovní výstavu o osudech parašutistů výsadku Antimony,
Úvěr na 750 milionů, dalších 450 mil. z nejistých zdrojů a překopané i to, co funguje a co návštěvníci Libereckého bazénu oceňují.
Poslanecká sněmovna v pátek 21. dubna 2023 ve třetím čtení schválila zákon o ochraně oznamovatelů, který vychází z evropské směrnice. Návrh zákona předložil ministr
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.