Liberec je město nápadů a inspirací

Liberec se mění, a na této změně mají podíl zejména jednotlivci, nebo skupiny osob, kteří se nebojí realizovat své sny a nápady. Každý z nás narazil na mozaikové kočky, někteří sledujeme aktivity Živá kultura – Živý Liberec, jiní zase bedlivě sledují, jak se daří kinu Varšava, nebo si občas přečtete blog Jizerské ticho. Za všemi těmito nápady stojí osoby, které mohou být inspirací pro mnohé z nás, mohou změnit naše město k lepšímu. Proto se LOS a Dobrá čajovna domluvili a organizují pravidelná setkání s těmito osobnostmi nad šálkem čaje, jež romanticky nazvali Čajování.

,,Základní myšlenkou Čajování jsou setkání s osobnostmi, které jsou iniciátory libereckého dění, dělají pro obyvatele města jedinečné projekty a oživili město konkrétními činy,” dodává Martina Lisková, jedna z realizátorek setkávání. Čajovaní je tedy setkávání s lidmi, kteří mění Liberec a okolí, a s nimiž si bude mít možnost každý návštěvník výměnit zkušenosti a znalosti, nebo se dozvědět o možnostech, které přináší dobrovolnictví.

První čajovaní se konalo již 6. 8., a hostem byla Kasia Szewczyk, Polka, která bydlí v Liberci již půl roku v ramci projektu Evropská Dobrovolná Služba. ,,Každy, kdo navštivil Dobrou čajovnu, se mohl dozvědet o vyměné knih, kterou spoluorganizuji. Funguje to tak, že každý, kdo donese knihu, si muže vybrat jednu z knih, která je připravena v knihovničce u vchodu do Dobré čajovny. Hlavím tématem hovoru však byla Evropská Dobrovolná Služba, a vše, co je spojené s pobytem v zahraničí. Zájem byl také o to, jak se žije Polce v Česku, a o historii Polska,” upřesňuje Kasia Szewczyk.

Už  20.8 v 18.00 hodin se bude konat další „Čajovaní”, tentokrát se zasupci Kina Varšava. ,,Setkala jsem se skupinou z Kina Varšava na festivalu Nisa, který se konal tento roku, a byla jsem mile překvapená nadšením a napády těchto mladých lidí, kteří mají plán oživit myšlenky kina Varšava, ale i celý Liberec,” dodává Kinga Grzanka, jedna z organizátorek „Čajovaní”

Organizátoři plánují do konce roku 2014 realizovat nejméně patnáct takových setkání s lidmi z Liberce. Pokud znáte osoby, kteří by tam měli být, kontaktujte organizátory. ,,Základní podmínkou je pouze to, že dotyční dělají něco pro Liberec, dělají to dobrovolně, a dělají to dobře. S každým pozvaným hostem navíc děláme rozhovor, který pak zpracujeme do videodokumentu Liberec inspiruje – Liberec žije,” nastiňuje další plány Antonín Ferdan, jeden z organizátorů.

Čajování probíhá pravidelně každých čtrnáct dní ve středu. Aktuální hosty můžete sledovat na facebookových stránkách Občanské knihovny v Liberci, nebo v Dobré čajovně. Vstup je zcela zdarma.  

Více informací:
www.vzdelanineboli.cz ; tel.: 720131725; email:info@losonline.eu

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
V Liberci je to ho ke zlepšení více než dost a snad ještě více věcí chybí vůbec. Dnes máte možnost přijít na veřejné setkání
Více než sedmdesát hostů dorazilo pokřtít na vernisáž výstavy nový benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024. Ten vzešel ze stejnojmenné fotografické soutěže, kterou pořádá
Vláda uvrhla obce do obrovské nejistoty. Je to poměrně silné tvrzení, ale jako starostka třetího největšího města v kraji myslím, že vím, o čem
Nová výstava ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje přiblíží návštěvníkům, v čem spočívá přínos mokřadů a tůní pro přírodu i pro život lidí.