nášLiberec

Search

Volební kampaň TOP09 a transparentnost

 1. Má Vaše politická strana, (hnutí) transparentní účet? Prosíme o odkaz, kde ho nalezneme.

  Platby na komunální kampaň v Liberci jdou přes transparentní účet TOP 09, na kterém je i identifikace komunálních voleb. Místní organizace v rámci TOP 09 nemají své účty. Pro přehlednost a kontrolu z celostátní kanceláře používáme jeden účet.

  Účet lze najít na webových stránkách TOP 09 – na 2 kliky z hlavní strany TOP 09 přes sekci Dokumenty/Přehledy příjmů se kdokoli dostane přímo na transparentní účet. V tom je navíc umožněno hledání dle data či klíčových slov.

 2. Jaký je rozpočet Vaší kampaně?

  Předpokládaná finanční částka vymezena na kampaň v Liberci je cca  300 000,- Kč. Tato částka je transparentně dána viditelnými dary v podobě nominačních příspěvků, které přišly na účet TOP 09 a podporou z centrály, která je ve výši 96.618,-

  Celostátní rozpočet TOP 09 podpoří kampaň částkou 5,4 milionu korun. Dominantní část (4 miliony) byla rozdělena na kraje a ty rozhodly o dalším dělení. Liberecká organizace byla podpořen částkou 96 618,- Kč. Samozřejmě máme peníze k využití proti fakturám.

  Celostátní kancelář vedle konzultačních služeb zajišťuje služby spojené s účetnictvím, připravila grafický manuál a zajistí i celostátní kampaň na internetu. Využíváme možnosti objednávání plakátů přes automatizovanou samoobsluhu. Společné kapitoly se tedy týkají těch věcí, které jsou výhodnější, objednávají-li se ve větším objemu. Rozpočet myslí i na vzdělávání kandidátů. Plánované náklady výše uvedeného jsou 1,4 mil. Kč.

 3. Jaké jsou hlavní položky rozpočtu Vaší kampaně?
  • Letáky různé formáty – tisk, roznos, výlep
  • Plachty různé formáty – tisk, upevnění
  • Předvolební setkání s občany – pronájmy prostor
  • BB zpracování a výlep
  • Kampaň v DPMLJ – výroba plachet, výlep, umístění
  • Práce fotografa
  • Balonky, reflexní pásky, odznaky
 4. Prosíme o seznam sponzorů,  kteří se na Vaší kampani podílí a částky, které na kampaň přispěli, popřípadě odkazy, kde tyto informace nalezneme.

  TOP 09 nechtěla být zavázaná předvolebními dary různých subjektů. Proto je rozpočet na naši kampaň tvořen zejména nominačními příspěvky kandidátů a příspěvkem od centrály.

Seznam dárců

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Má Vaše politická strana, (hnutí) transparentní účet? Prosíme o odkaz, kde ho nalezneme. Transparentní účet samozřejmě máme – jsou na něm vidět veškeré příchozí
Liberec ještě žije a jejich odpovědi na otázky týkající se transparentnosti volební kampaně.
Nový směr (NOS) a jejich odpovědi na otázky týkající se transparentnosti volební kampaně.