Komunální volby 2014 a KPKP

Krajské protikorupční pracoviště, o.p.s. ve spolupráci s občanským sdružením Čmelák-SPP, o.s., připravilo před volbami servis pro obyvatele města Liberce.

Navazujeme tak na práci občanského sdružení Čmelák-SPP, o.s., které se protikorupčním aktivitám v našem městě věnuje od roku 2005 a předvolební servis občanům je tak již třetí v pořadí.

 

V rámci předvolebního servisu byl vydán tištěný zpravodaj Náš Liberec, který shrnuje poslední volební období, ale věnuje se i závažnějším kauzám z minulosti, podobně jako důležitým vazbám z politického zákulisí, které pak ovlivňují chod města.

Naleznete zde i přehled vybraných kontroverzních hlasování, kde se může každý občan přesvědčit, pro co který politik zvedl ruku, nezávisle na jeho mediálních a předvolebních proklamacích. Tištěný zpravodaj přijde obyvatelům Liberce do schránek, kdo ale chce, může si jej stáhnout v pdf formátu kliknutím na banner na našem webu nebo přímo ZDE.

Položili jsme lídrům politických stran otázky týkající se jejich vnímání korupce či libereckých kauz, názory těch, kteří odpověděli, najdete ve zpravodaji, jejich rozšířenou verzi pak na zdejším webu. Podobně jsme se zeptali i na problematiku financování volebních kampaní a zároveň jsme našim čtenářům předložili k posouzení jednotlivé volební programy.

Čas voleb je v našem politickém systému klíčový, proto jsme přesvědčeni, že je dobré a potřebné, aby měli občané možnost srovnávat. Srovnávat předvolební kampaně a sliby s realitou, ať tou minulou nebo tou aktuální. Suverénem moci je vždy volič a ten má právo na informace.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Koncem minulého týdne vydalo vedení Libereckého kraje (Starostové pro Liberecký kraj+ ČSSD+ odpadlíci od Změny) tiskovou zprávu, která pravděpodobně vstoupí do historie. Jako reakce
Několik velkých sociálních zařízení v Libereckém kraji má nové ředitele. Ovšem způsob, jakým je Rada Libereckého (Starostové pro Liberecký kraj, ČSSD, odpadlí členové Změny pro
Stávající koalice Změny pro Liberec a ANO celkem hlasitě avizovala, že změní systém zastoupení v městských společnostech. Od počátku jejího fungování uběhly téměř čtyři měsíce
Liberečtí politici (zejména bývalé vedení radnice pod primátorkou Martinou Rosenbergovou) se rádi chlubí, jak změnili fungování zdejšího magistrátu. Je spuštěn (nepříliš funkční) protikorupční portál,