Otevřený zámek přilákal přes dva a půl tisíce návštěvníků

S velkým zájmem veřejnosti se setkalo víkendové otevření Libereckého zámku a přilehlého parku pro veřejnost. Liberečané tak měli po dlouhých letech opět možnost shlédnout nejen zámeckou kapli, ale také hlavní křídlo s několika salónky. Velkým lákadlem byla i zpřístupněná věž s venkovním ochozem, odkud se návštěvníkům zámku naskytl dlouho nevídaný pohled všemi směry na centrum města.

 

Liberecký zámek je pro veřejnost dlouhodobě uzavřen, jeho otevření vyjednala se současnými majiteli Změna pro Liberec, která chce prosadit referendum o budoucí koupi Libereckého zámku a přilehlého parku do majetku města. Záštitu nad celou akcí převzal náměstek primátorky Kamil Jan Svoboda. Na akci se společně podíleli dobrovolníci Změny pro Liberec a KDU-ČSL.

Karolína Hrbková: „Jsem ráda, že jsme tuto akci zorganizovali, zájem Liberečanů i jejich pozitivní reakce mne příjemně překvapily. Těší mne, jak velkou podporu získala myšlenka centrálního parku a věřím, že se sen brzy stane realitou.“

Jan Korytář: „Chtěli jsme si ověřit, že Liberečany osud Libereckého zámku zajímá a z prvních reakcí je vidět, že tomu tak skutečně je. Změna pro Liberec bude nyní pracovat na podrobnějším projektu budoucího využití zámku, jeho propojení s bývalou galerií a hlavně chce připravit spojení jednotlivých parků a zahrad v jeden centrální, který městu stále chybí.“

Změna pro Liberec vede v dosavadních předvolebních průzkumech s výsledkem okolo 20%, jejím cílem je však získat přes 30% a vrátit se do vedení města.

 Na poslední týden připravuje další pozitivní akce, ale také poněkud kontroverzní a interaktivní výstavu „Kdo jsem“, která by měla voličům přiblížit některé málo známé stránky liberecké politiky.

 

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Také letos, stejně jako v předchozích letech, zavlála na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského
Ani po třech letech od podpisu dohody mezi Českou republikou a Polskem o řešení dopadů těžby v dole Turów není jisté, jak dobře a
Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody pomohla v roce 2024 téměř šedesáti projektům celkovou částkou přesahující 3,6 milionu korun. I za pomoci dobrovolníků vysadili přes
V pátek 10. ledna odstartoval už sedmý ročník projektu Ptačí hodinka, který pořádá Česká společnost ornitologická. Cílem je zmapovat výskyt opeřenců v lidské blízkosti