Politické metody Změny jsou neuralgickým bodem liberecké politiky

Starostové pro Liberecký kraj (SLK) v souladu se svými předchozími prohlášeními a volebním programem vedou odpovědná jednání o sestavení dostatečně silné, stabilní a dělné koalice, která povede Liberec po celé nadcházející volební období.
SLK ctí zásadu, že vítěz voleb má právo sestavit koalici jako první. Proto dokud Změna neoznámí, že její snaha o sestavení koalice byla neúspěšná, Starostové nebudou s nikým vyjednávat o vytvoření koalice bez účasti Změny.

 

„Zároveň ale opakuji, že jsme se Změnou dosud žádnou dohodu neuzavřeli. Po zkušenostech z roku 2010, kdy Změna a ČSSD vytvořily jádro koalice, na které se nabalili další dva partneři, totiž trváme na tom, že Změna musí předložit návrh kompletního trojkoaličního projektu,“ sdělil Michal Hron, lídr a vedoucí vyjednávacího týmu SLK.

Ve čtvrtek (16.10.) Změna Starostům navrhla jako dalšího partnera TOP 09 a současně si stanovila nejzazší termín středu 22.10. S tím Starostové souhlasili. „Jsme koaličnímu vyjednávání s TOP 09 otevřeni. Stále však z našeho pohledu platí, že tím, kdo nese zodpovědnost za získání potencionálních koaličních partnerů, je Změna. Jakmile se to Změně podaří, musí veškerá následná jednání o konkrétní podobě koaliční smlouvy probíhat za účasti všech zúčastněných stran,“ doplnil lídr a vedoucí vyjednávacího týmu SLK Michal Hron.

Starostové zároveň konstatují, že hlavním břemenem a klíčovým problémem dosavadních koaličních jednání jsou z hlediska všech subjektů zvolených do libereckého zastupitelstva nepřijatelné politické metody a agresivní a neférové vystupování Změny pro Liberec vůči politickým konkurentům v průběhu předchozího volebního období, zejména pak v průběhu předvolební kampaně. „Je v zájmu nás všech se s tímto neuralgickým bodem liberecké politiky vypořádat. To se ale bez aktivního kroku Změny neobejde,“ dokreslil stanovisko Starostů vedoucí jejich vyjednávacího týmu Michal Hron.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Vláda uvrhla obce do obrovské nejistoty. Je to poměrně silné tvrzení, ale jako starostka třetího největšího města v kraji myslím, že vím, o čem
Nová výstava ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje přiblíží návštěvníkům, v čem spočívá přínos mokřadů a tůní pro přírodu i pro život lidí.
Do třetice všeho dobrého! Liberec se opět na jeden den stane hlavním českým městem poezie. A to v sobotu 14. října 2023 (a tentokrát
Ekologové z Liberce chtějí tímto způsobem získat více peněz na přípravu projektů na nové tůně, remízky, stromořadí nebo obnovu pestrých luk. Novinka spočívá v