Změna pro Liberec k prohlášení libereckého ANO

Respektujeme rozhodnutí ANO nevstupovat do koalice se Změnou, zároveň ale trváme na tom, že koalice bez Změny znamená nutně vtažení do hry ČSSD, což je strana, která je hned po ODS odpovědná za současný stav našeho města.

 

Souhlasíme i s  prohlášením ANO: „ V neposlední řadě se naše programové priority a představa o stylu práce na radnici v mnohém neslučují s prioritami a představou Změny.“  Na několika setkáních se skutečně ukázalo, že ANO a Změna mají v mnohém odlišný pohled na to, jak správně město spravovat, přesto si myslíme, že vzhledem k tomu, že se většina zastupitelů za Změnu dosud osobně nijak nesetkala se  zastupiteli za ANO, tak že tu ještě existuje prostor, proto, abychom si různé věci vysvětlili, diskutovali o nich a pokusili se najít společně přijatelná řešení.

Tvrzení ANO: „Bohužel historické zkušenosti ukazují, že žádná koalice se Změnou zatím nebyla funkční.“

Změna byla doposud pouze ve dvou koalicích, jedna skončila po pěti měsících, díky dohodě místní ODS a ČSSD, důvodem byla naše údajná nekomunikativnost. V době, kdy Změna a naši politici bojovali s korupcí a klientelismem v Liberci v první linii,  hnutí ANO ještě ani neexistovalo. Druhá koalice na kraji funguje již dva roky, ne bez problémů, ale funkční je. To, že máme jako koaliční partner na některé věci odlišný pohled a že někdy postupujeme jinak, než by si přála druhá strana, neznamená, že je koalice nefunkční. Všechny funkce, které má koalice i kraj plnit, totiž fungují. Jiná otázka je, zda bez problémů.
 
Tvrzení ANO: „My chceme pracovat a ne se neustále nesmyslně dohadovat.“

My také chceme pracovat, ale pokud jsme politici, tak počítáme s tím, že se budeme muset dohadovat a domlouvat na společně přijatelných řešeních. Město není firma, kde jeden šéf nebo vlastník určí, co se bude dělat. Pokud bude Změna ve vedení města, budeme chtít, aby do diskusí o řešení různých problémů byli vždy zapojeni všichni klíčoví aktéři a to s sebou často nese i nutnost vytvořit prostor právě pro to „dohadování se“.

 
Tvrzení ANO: „Plán Změny postrádá základní prvky skutečného plánu (časový harmonogram, termíny, jak, a hlavně za co), je nekoncepční a mnohdy těžko realizovatelný.“

Změna pro Liberec jako opoziční strana připravila nejpropracovanější volební program, který má více než 100 stran a do kterého se zapojily desítky odborníků a stovky občanů.  Jsou v něm samozřejmě i návody a plány, jak získat potřebné peníze na realizaci všech plánovaných opatření. Harmonogram a detailní realizační plán nemělo smysl vyhotovovat, pokud jsme byli v opozici, to je práce na příští měsíce, pokud se bude Změna v koalici s dalšími stranami podílet na řízení města.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
V Liberci je to ho ke zlepšení více než dost a snad ještě více věcí chybí vůbec. Dnes máte možnost přijít na veřejné setkání
Více než sedmdesát hostů dorazilo pokřtít na vernisáž výstavy nový benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024. Ten vzešel ze stejnojmenné fotografické soutěže, kterou pořádá
Vláda uvrhla obce do obrovské nejistoty. Je to poměrně silné tvrzení, ale jako starostka třetího největšího města v kraji myslím, že vím, o čem
Nová výstava ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje přiblíží návštěvníkům, v čem spočívá přínos mokřadů a tůní pro přírodu i pro život lidí.