Primátorem byl zvolen Tibor Batthyány, Liberec má devítičlennou městskou radu

Na prvním zasedání nově zvoleného zastupitelstva se žádné překvapení nekonalo. Primátorem byl zvolen Tibor Batthyány z hnutí ANO, který získal 22 z 39 hlasů v tajné volbě. Statutárním náměstkem primátora se stal Jan Korytář ze Změny pro Liberec. Zároveň byla zvolena devítičlenná městská Rada, která má městu vládnout v nadcházejícím volebním období.

 

 

Na primátora Liberce byli navrženi celkem tři kandidáti. Tibor Batthyány z ANO, který se jím nakonec stal, lídr Starostů pro Liberecký kraj Michal Hron, který ale získal jen 14 hlasů a Zuzana Kocumová, kterou navrhli rovněž Starostové, ta ovšem svou kandidaturu s odkazem na to, že chce dodržovat dohodnuté smlouvy, odmítla.

Poté následovala volba náměstků primátora, z nichž každý byl volen rovněž tajnou volbou. Statutárním náměstkem primátora a zároveň náměstkem pro ekonomiku, strategický rozvoj a dotace se stal Jan Korytář (Změna pro Liberec), kterému dalo svůj hlas 21 zastupitelů. Jeho protikandidátem byl Jiří Šolc, ale jej volilo pouze 16 z přítomných zastupitelů. Náměstkem pro technickou správu majetku města Liberce byl zvolen Tomáš Kysela (ANO 2011), který získal v tajné volbě 27 hlasů.

Náměstkyní pro územní plánování, veřejnou zeleň a životní prostředí byla 24 hlasy zvolena Karolína Hrbková (Změna pro Liberec), která neměla protikandidáta. Náměstkem primátora pro školství, kulturu, sociální věci a cestovní ruch se stal Ivan Langr (Změna pro Liberec), ten získal hlasů nevíce 29 a ani on neměl žádného protikandidáta.

Následovala volba zbytku rady, tedy neuvolněných radních, kteří nebudou pobírat plat. Těmi byli zvoleni: za Změnu pro Liberec Zuzana Kocumová (24 hlasů) a Josef Šedlbauer (22 hlasů), za hnutí ANO Filip Galnor (23 hlasů) a Martin Čulík (24 hlasů).

Koaliční smlouva nové městské vlády je ZDE

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Nutnost opravy střechy Lidových sadů byla před dvěma lety jedním z argumentů, který měl sloužit ospravedlnění změny majitele liberecké zoo z města na kraj.
Jan Sviták ze Starostů pro Liberecký kraj je v regionu po hejtmanu Martinu Půtovi politickou šarží číslo dvě. Je statutárním náměstkem hejtmana, ale i
Kiosek u Dětského koutku za 8 milionů? Tento plán liberecké zoo zvedl některé ze zastupitelů ze židle. Liberec totiž přispívá Libereckému kraji na investice
Plánovaná rekonstrukce Lidových sadů v Liberci bude výrazně dražší. Ještě tento rok se počítalo s částkou zhruba 184 milionů korun, dnes je cena rekonstrukce