Radní schválili pravidla hospodaření města podle rozpočtového provizoria

Podle jakých pravidel bude příští rok hospodařit město Liberec do okamžiku, než zastupitelé schválí definitivní podobu rozpočtu na rok 2015, odsouhlasila na svém zasedání 10. prosince rada města.

 

V souboru opatření je například závazek, že maximální měsíční výdaje jednotlivých odborů nepřesáhnou 8,3% jejich běžných výdajů ze schváleného rozpočtu města a řízených organizací na rok 2014. Po dobu rozpočtového provizoria dále například nesmí statutární město Liberec pořizovat řádný dlouhodobý hmotný či nehmotný majetek, uzavírat nové smlouvy a sjednávat nové závazky.

„Město nebude provádět žádné investice s výjimkou těch, které jsou minimálně z 75% zajištěny z dotací nebo vyplývají z již dříve uzavřených smluv,“ upřesnil primátor Tibor Batthyány. „Přijetí rozpočtu plánujeme již na lednovém zastupitelstvu,“ dodal.

Podle rozpočtového provizoria město Liberec ve své historii již jednou hospodařilo, a to první dva měsíce roku 1999 za primátora Jiřího Ježka. Není to nic neobvyklého, podobně už léta postupuje i sousední Jablonec nad Nisou.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Společnost STEM/MARK, a. s., provede pro město sociologický průzkum za účelem ověření a rozšíření dat v rámci Místní agendy 21. V průzkumu město osloví
Na kandidátce hnutí Starostové pro Liberecký kraj pro podzimní krajské volby dostávají kromě zkušených a úspěšných politiků a starostů velký prostor také nové tváře.
Zachovat kulturní dědictví, pečovat o památky ve vlastnictví Biskupství litoměřického a jeho farností a také prezentovat jejich obnovy veřejnosti. To jsou hlavní cíle memoranda, které
Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody bude i v letošním roce pokračovat v ambiciózním projektu výsadeb druhově a věkově rozmanitých lesů na Liberecku. Projekt