Do půl roku vymění politiky v čele městských organizací odborníci

Do představenstev organizací, které celé nebo jen zčásti patří statutárnímu městu Liberec, usedli politici. Nutno podotknout, že pouze dočasně. Přibližně do půl roku je nahradíme výkonnými odborníky, kteří vzejdou z výběrových řízení – tak, jak slibovala svým voličům před komunálními volbami hnutí Změna pro Liberec a ANO.

 

Koaliční partneři, kteří tvoří současné vedení radnice, před volbami deklarovali, že do představenstev společností s vlastnickým podílem města Liberec budou dosazováni odborníci v daném oboru. Zatím ale byli do těchto orgánů zvoleni odborně zdatní politici. Musíme si uvědomit, že každá společnost má své stanovy, a k tomu, aby politické představitele nahradili odborníci, musí dojít ke změně daných stanov.

Opakujeme to, co před volbami. V představenstvech bude pracovat výkonný management s posílenou odborností. Politici jsou zde zvoleni jen na omezenou dobu, dokud nebudou vybrána nová vedení společností. V představenstvu TSML připravují noví členové přerod společnosti. Až splní svůj cíl, uvolní svá místa odborníkům.

Podobný proces se odehraje také v Teplárně Liberec, kam byli zvoleni pánové Ondřej Petrovský a Filip Galnor. Našim oponentům bych rád vzkázal, že si stojíme za jejich odborností v oboru teplárenství. Oba tito městští zastupitelé po splnění svého úkolu rovněž přenechají svá místa nepolitickým odborníkům.

Tomáš Kysela, náměstek primátora pro technickou správu majetku města

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
V Liberci je to ho ke zlepšení více než dost a snad ještě více věcí chybí vůbec. Dnes máte možnost přijít na veřejné setkání
Více než sedmdesát hostů dorazilo pokřtít na vernisáž výstavy nový benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024. Ten vzešel ze stejnojmenné fotografické soutěže, kterou pořádá
Vláda uvrhla obce do obrovské nejistoty. Je to poměrně silné tvrzení, ale jako starostka třetího největšího města v kraji myslím, že vím, o čem
Nová výstava ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje přiblíží návštěvníkům, v čem spočívá přínos mokřadů a tůní pro přírodu i pro život lidí.