„Supr, jsi zlato!“ – soud uznal vinným policistu, který pomohl smazat přestupek náměstkovi

Liberecký soud koncem minulého roku potvrdil vinu pro bývalého vedoucího dopravního inspektorátu Miroslava Valáška, který dle obžaloby pomohl smazat dopravní přestupek bývalého náměstka libereckého hejtmana Martina Seppa (ČSSD). Soudce zároveň uznal, že Valášek jednal pod velkým tlakem svého bývalého nadřízeného Miroslava Dvořáka.

 

Za zneužití pravomoci veřejného činitele hrozilo Miroslavu Valáškovi až tříleté vězení. Soud mu žádný trest neuložil kvůli délce trestního stíhání, které se táhlo již 6 let. Na Valáška, protože soudce upustil od jeho potrestání se nyní hledí jako na netrestaného.

Soudce odsoudil také jednání Valáškova nadřízeného Miroslava Dvořáka, který jej měl k nezákonnému konání nutit. Státní zástupce navrhoval pro Valáška alespoň symbolický trest obecně prospěšných prací, protože si, dle jeho názoru, musel uvědomovat, že rozkaz, který dostal, byl nezákonný.

Celý případ vznikl tak, když se někdejší náměstek pro dopravu hejtmana Martin Sepp řítil na Silvestra ve svém voze v obci rychlostí 109 kilometrů v hodině. Za to mu byl vyměřen dopravní přestupek.

Na intervenci sociálně demokratického bosse Roberta Duška, který se obával politického skandálu, ale nařídil tehdejší krajský šéf policie Miroslav Dvořák, aby byl jeho přestupek smazán. Nyní to odnesl i jeho podřízený, který Dvořákova rozkazu poslehl. Samotný Sepp na zprávu od Dvořáka, který mu sděloval, že jeho přestupek je smazán, reagoval dnes již legendární větou: “ Supr, jsi zlato!“, jak prozradily policejní odposlechy.

Kontroverzní Miroslav Dvořák, který proslul svými styky se zdejšími podnikateli i politiky, byl letos odsouzen pro korupci, když mu liberecký soud vyměřil  dvouletý podmíněný trest s odkladem na čtyři roky za korupci a šest let zákaz práce u bezpečnostních sborů.

Dvořákovým nástupce ve funkci se stal o nic méně kontroverzní Vladislav Husák, bývalý republikový policejní prezident. I on má za sebou několik diskutabilních afér a byly mu vyčítány styky na lidi z podnikatelského podsvětí, jako je pražský lobbista Roman Janoušek.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Výše uvedený komentář spojuje několik věcí najednou.
Zítra zasednou volení zástupci Libereckého kraje, aby se probrali zhruba šedesáti body, které mají přichystány ke schválení. Jako každý měsíc, přináší náš web
Zastupitelé se letos v říjnu nesejdou poslední čtvrtek, jak bývá zvykem, ale již ve středu. Důvodem jsou podzimní dětské prázdniny. A jaké nejzajímavější body
Ve středu zasedne Zastupitelstvo města Liberce, aby se probralo programem, který mu připravilo politické vedení. Tak jako v případě krajského zastupitelstva přináší Náš Liberec