Další sociálnědemokratická trafika? Bývalá primátorka Rosenbergová je vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví na jablonecké radnici

Město Jablonec nad Nisou má od prvního března novou vedoucí odboru zdravotnictví a sociálních věcí. Potvrdily se tak šeptané informace a na jabloneckou radnici, kde vládne ČSSD s ODS, nastupuje bývalá liberecká primátorka Martina Rosenbergová, rovněž z ČSSD. Zdá se, že tak pokračuje silná tradice sociální demokracie Liberecka, že neúspěšným politikům se musí zařídit ve veřejné správě trafiky stůj co stůj.

 

Martina Rosenbergová se oficiálně stala vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví na jablonecké radnici na základě výběrového řízení. Na jablonecké radnici vládne koalice ČSSD, ODS, Domova nad Nisou, TOP 09 a Nové budoucnosti. Podle náměstka Pavla Svobody (rovněž ČSSD), kam příslušný odbor spadá, nehrála její stranická knížka při rozhodování komise žádnou roli. Naopak, bývalá liberecká primátorka byla prý vybrána na základě vzdělání, pracovní historie a odborných zkušeností.

Magistra a záchranářka Martina Rosenbergová

Přitom byla Martina Rosenbergová do voleb 2010 naprosto neznámou členkou ČSSD, která pracovala jako referentka v domově pro mládež. Tehdejší vedení sociální demokracie neváhalo využít ničivých povodní z léta 2010 a udělalo z Martiny Rosenbergové, kterou určilo jako kandidátku na primátora, na několik málo týdnů před volbami „záchranářku“.

Boss ČSSD Robert Dušek ji nechal zaměstnat na liberecké záchrance. Zajistil mu to loajální člen KSČM Stanislav Mackovík, někdejší ředitel Záchranné služby Libereckého kraje a nynější poslanec za KSČM. Ostatně Mackovík na záchrance zaměstnával i další prominentní členy sociální demokracie, včetně Duškova syna, aniž by kdo věděl, co tam dělá.

Rovněž vzdělání u Martiny Rosenbergové je diskutabilní. Bakalářský titul sice získala na Technické univerzitě Liberec, ale magisterský na kontroverzní „vysoké škole“ Univerzita Jana Ámose Komenského. Je pikantní, že právě současná republiková vláda pod vedením ČSSD, usiluje o odebrání licence této „vysoké škole“ z důvodů její neodbornosti a nezpůsobilosti, kdy má sloužit jen jako výrobna zaplacených titulů.

Kontroverzní kroky primátorky

O manažerských kvalitách Martiny Rosenbergové svědčí i to, že jako primátorka za necelé čtyřleté období vystřídala rekordní počet asistentek a asistentů, a to neuvěřitelných 16 lidí v jedné pozici. Minimálně několik z nich mluvilo o nesnesitelné šikaně ze strany primátorky Rosenbergové.

Martina Rosenbergová byla rovněž obviněna policií, že svým podpisem spolu umožnila výplatu obrovských odměn pro své stranické kolegy, tehdejší krajské náměstky za ČSSD. Rosenbergovou nakonec zachránil náhle se objevivší právní posudek, o který se s kolegy údajně opírala.

Opozice před volbami obvinila primátorku, že za celé své období zneužívala služební vůz k ryze soukromým účelům, při čemž tam měla městu vzniknout škoda několik stovek tisíc korun. Martina Rosenbergová nařčení odmítla s tím, že jde o předvolební populismus. Ani jedna strana ale nemohla svá tvrzení zatím dokázat, protože někdo náhle údajně ukradl primátorčinu knihu jízd, a to nejen v listinné, ale i v elektronické podobě.

Trafikantský ruch mezi Libercem a Jabloncem

Čilý trafikantský ruch mezi oběma bratrskými městy není ale nic nového. Když v roce 2010 v Liberci poprvé ODS prohrála volby a naopak usedla do vítězné koalice v Jablonci, rychle se tam stal tajemníkem magistrátu někdejší tajemník liberecký, nejvěrnější souputník primátora Jiřího Kittnera Marek Řeháček.

Místo bylo připraveno i pro dlouholetou Kittnerovu náměstkyni Naděždu Jozífkovou. Nejdříve byla v Jablonci zbavena funkce ředitelka Centra pro sociální péči, pak se zmírnila kvalifikace na místo (uchazeč nemusel mít vysokoškolské vzdělání – Jozífková jej neměla), proběhlo výběrové řízení a uspěla – Naděžda Jozífková.

Do Liberce naopak zase doputoval jablonecký sociální demokrat Otakar Kypta, aby se stal ředitelem zdejších technických služeb. Manažerské místo zde bylo vytvořeno i pro bývalého Kittnerova náměstka za ČSSD Milana Šíra, který do dnešního dne odmítá říci co a za kolik tam dělal.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Nové stání soudu, který se zaobírá libereckou velkou korupční kauzou, během které se rozkrádaly evropské dotace a v níž figuruje i hejtman Martin Půta,
Schodiště u historické liberecké radnice se dočká opravy. Město dlouho nemohlo najít firmu, která by se rekonstrukce historických schodů zhostila. Nakonec ji ale našla
Krajské volby za dveřmi a letité sliby vládnoucích politiků. Po rychlovlaku na Prahu je tu další ohraná pohádka pro důvěřivé voliče, tentokrát ještě staršího
Krajské volby se pomalu blíží a politici vytahují své trumfy do kampaně. V Liberci i na kraji vládnoucí Starostové slibují, že zajistí rychlý vlakový