Na kraji povládne koalice Starostů pro Liberecký kraj, Nezávislých a ČSSD

Očekávané se stalo realitou. Pragmatismus převládl a do krajské koalice se Starosty a Nezávislými (bývalí zastupitelé Změny pro Liberecký kraj kolem Josefa Jadrného) vstoupí někdejší arcinepřítel Starostů, na jehož kritice politicky vyrostli, ČSSD. Hejtmanem zůstává z korupce a zneužívání pravomocí obviněný Martin Půta. Koaliční tým doplní, dle dohody mezi Starosty a bossem Robertem Duškem, sociálně demokratický matador Vít Příkazský a někdejší sekretářka kontroverzního radního za ČSSD Pavla Petráčka, Lenka Kadlecová.

 

Místo v radě opustí Ivana Hujerová, někdejší zástupkyně Změny pro Liberecký kraj, která se posléze stala plně loajální Martinu Půtovi a jako první opustila klub Změny. Jakou náhradu může za svou funkci i loajalitu očekávat,  ještě není jisté. Jejím nástupcem na postu radního pro regionální rozvoj má být Vít Příkazský, který v minulosti, v dobách koalice s ODS a posléze KSČM, tuto funkci již zastával.

Lenka Kadlecová má vést sociální odbor, který pro ni uvolní radní Petr Tulpa (Starostové pro Liberecký kraj), který se pro změnu přesune na post radního pro zdravotnictví, který v minulosti zastávala odvolaná Zuzana Kocumová. Lenka Kadlecová v minulosti působila jako asistentka kontroverzního radního Pavla Petráčka, kterému Starostové nemohli přijít na jméno.

Její partner Radek Polma je vedle bosse Roberta Duška jednou z nejvýznačnějších postav ČSSD Libereckého kraje. Na politické výsluní se Kaldecová dostala až v roce 2012, kdy ji Robert Dušek prosadil jako kandidátku na hejtmanku, obdobně jako v roce 2010 „stvořil“ coby kandidátku na primátorku do té doby rovněž neznámou Martinu Rosenbergovou. Dnes je Kadlecová krajskou předsedkyní strany, otěže rozhodování ovšem plně svírá Robert Dušek, v tandemu s Radkem Polmou.

 

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Nutnost opravy střechy Lidových sadů byla před dvěma lety jedním z argumentů, který měl sloužit ospravedlnění změny majitele liberecké zoo z města na kraj.
Jan Sviták ze Starostů pro Liberecký kraj je v regionu po hejtmanu Martinu Půtovi politickou šarží číslo dvě. Je statutárním náměstkem hejtmana, ale i
Kiosek u Dětského koutku za 8 milionů? Tento plán liberecké zoo zvedl některé ze zastupitelů ze židle. Liberec totiž přispívá Libereckému kraji na investice
Plánovaná rekonstrukce Lidových sadů v Liberci bude výrazně dražší. Ještě tento rok se počítalo s částkou zhruba 184 milionů korun, dnes je cena rekonstrukce
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.