nášLiberec

Search

„Jsme slušní a transparentní, tak nám do toho nekecejte!“

Asi takto by se dala shrnout současná politika vedení Libereckého kraje, kde vládne koalice Starostů pro Liberecký kraj, ČSSD a Nezávislých – odpadlíků od Změny. A nejde ani tak o to, že se zase ukazuje politické pokrytectví a faleš současné krajské reprezentace, která si na vzývání transparentnosti postavila kariéru, ani o vynaložené prostředky, ač půl milionu ročně není málo a jistě bude jinde chybět. Ono se totiž v následujících měsících a letech bude na co ptát.

Liberecký kraj vynaloží celých 550 tisíc korun ročně na právníka, který mu má pomoci s údajně neúnosnou situací kolem zákona o svobodném přístupu k informacím. Na kraj se prý valí hromady žádostí a úředníci jejich vyřizování nestíhají. Údajně jich mám být kolem padesáti ročně a nejhorší ze všech (kromě trpaslíků tedy) je Krajské protikorupční pracoviště (KPKP), které doslova metá na Liberecký kraj jednu žádost za druhou.

Že je pravda poněkud jiná, jsme na našem webu dokázali vícekrát (zde a zde). I to, že jde o osobní zášť pana hejtmana vůči KPKP, které dopomohlo k sundání jeho svatozáře utkané ze slušnosti a transparentnosti, kterou si sám za chvalozpěvu svých věrných nasadil. To, když bylo dokázáno, jak lživě na manipulativně se snažil referovat o své roli v korupční kauze kolem tunelování evropských prostředků, která mu následně vynesla i policejní stíhání. A to pan hejtman neodpouští.

Proto je potřeba ukázat: „Jen se na ně podívejte! Co tohle je za škodiče?! Kolik to kraj bude stát peněz, tahle jejich šikana, nás pracovitých, slušných a transparentních.. Jestli náhodou není ohrožena demokracie a ty hodnoty?“  A to vše za souhlasného hýkání médií zdejšího politicko –podnikatelského syndikátu v čele s paní Alenou, kdysi soudružkou Alenou, která na stránkách stranického listu KSČ nenechala na disidentech a odpůrcích socialistického zřízení nit suchou.

Nyní se ovšem už nehodí oslavy SSSR, vedoucí úlohy strany i věčného odkazu soudruha Klementa Gottwalda (naopak – jsme přeci všichni strašní antikomunisté a kovaní antibolševici), ale s hulvátským stylem sobě vlastním (tolik poznatelným pod anonymními příspěvky na vlastním webu, který již dávno lidová tvořivost překřtila na Žumpu v Libereckém kraji) se proti rozvracečům stále musí bojovat, byť v žoldu zdejšího syndikátu. Spolu s nájemným panem Zdeňkem, který svými medvědími službami dopomohl do hrobu zdejší ODS, nyní na straně šikanovaného vedení kraje. Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá. Ale nechť, aspoň je vidět, kam kdo patří.

Daleko důležitější rozměr aktuálního kroku krajského vedení je ale zřejmě jinde. Přestože si například KPKP za téměř rok a půl podalo (navzdory mediálnímu cirkusu pana hejtmana a dalších) jen asi 4 žádosti, podařilo se z toho vytěžit nemálo. Vypracovala se stanoviska k dopravní zakázce, která ukazují, nakolik jsou kroky kraje podezřele vstřícné okruhu dopravní společnosti, která je personálně napojená na několik krajských stran, včetně těch vládních.

Pracuje se na problému „kauzy IP1“, případu obludného zneužívání evropských dotací určených pro ty nejpotřebnější, který tolik rádi z opozičních řad kritizovali Starostové a kterým nyní tolik vadí, když jsou u moci. Navíc u této kauzy hrozí, že bude stát kraj přes 200 milionů korun, která za své pochybení a možná i kriminální činnost jednotlivých aktérů bude vracet.

A kraj přeci čeká tolik investic – modernizace krajské nemocnice za minimálně 1,5 miliardy, která možná bude spíše než modernizací její celou novou výstavbou, přijdou stovky milionů určených na opravu silnic a ani ta prokletá dopravní zakázka ještě není hotová a zde půjde také o miliardy.

 I zdejší kartel, třeba ten betonový nebo ten dopravní, který tomu betonovému sponzoruje tygříky a platí partajní soudruhy, by také rád konečně viděl nějaké výsledky. Když se rozdělují miliardy z veřejného, u toho je potřeba být a je potřeba mít klid, řekla natvrdo na jedné krajské konferenci před vstupem do koalice se Starosty jedna z vycházejících hvězd zdejší ČSSD a platí to i pro ostatní strany.

Proto se vedení kraje právní posila, která by zamezila nepříjemným, leč zákonným dotazům, jistě hodila. A ještě se na tom dá vytřískat politický kapitál a udělat ze sebe šikanované chudinky.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Kdo pozorně sleduje korupční kauzu kolem kostela sv. Máří Magdalény v Liberci, nemohl být překvapen přiznáním hlavního obžalovaného, tedy stavebního gigantu Metrostav. Navzdory mediálnímu
Je rozhodnuto. Liberec bude stavět nejdražší bazén v historii země a možná celé střední Evropy. Kdo si tedy myslel, že současná koalice, ve které
Poslanci po dlouhých měsících schválili zpřísnění lex Babiš. Principiálně je to dobře – kumulace mediální moci v rukou politiků není správná a je třeba
V Liberci a v Libereckém kraji staví ty nejlukrativnější veřejné zakázky de facto stále stejná skupina stavebních firem. Kdo si myslí, že mezi sebou