KPKP a CNI měly pravdu – v kauze Roberta Duška hraje bývalá ubytovna Jana Imlaufa zásadní roli

Krajské protikorupční pracoviště (KPKP) v Liberci spolu s Centrem nezávislé investigace (CNI) přineslo začátkem tohoto týdne informaci o podezřelém převodu nemovitostí mezi obviněným podnikatelem Janem Imlaufem a taktéž stíhaným politikem Robertem Duškem (ČSSD). Jak se ukázalo, byla to trefa do černého. Prodej ubytovny na libereckém Františkově hraje v případu zásadní roli. Souvisí s ním i další, dosud neznámá, jména obviněných.

Podle nejnovějších zjištění CNI je kromě vlivných politiků ČSSD Roberta Duška, Martina Seppa a  libereckého podnikatele Jana Imlaufa je stíhán další člen sociální demokracie – již dříve odsouzený v souvislosti se zabitím Filipa Venclíka, předseda místní organizace ČSSD Liberec 12 – Pavlovice Petr Skála.

Duškovi se Seppem hrozí za přijetí úplatku 5 až 12 let žaláře. Stíhána je také kamarádka Duškovy ženy Simona Lepešková. Tu policie viní z trestného činu legalizace výnosů z trestné činnosti, s trestní sazbou až pěti lety odnětí svobody.

Podle policie měl úplatek spočívat mimo jiné v tom, že podnikatel Imlauf prodal pod cenou ubytovnu a okolní pozemky v Liberci Skálovi a Lepeškové. Ti však jsou údajně pouze bílými koňmi, kteří mají zastřít údajně skutečného reálného vlastníka – Roberta Duška.

Funkční ubytovnu prodal Imlauf za cenu menšího bytu – 1,3 milionů korun. Okolní pozemky pak prodal Skálovi za 349 tisíc korun, ten je následně prodal Lepeškové za cenu o téměř 150 tisíc korun nižší. Jak se tedy ukázalo, skutečnost podezřelého převodu liberecké ubytovny na lidi z bezprostředního okolí Roberta Duška, na kterou jako první upozornily KPKP a CNI, byly a jsou zásadní.

Jak zjistila reportérka CNI Eliška Bártová, Jan Imlauf nevidí na prodeji ubytovny pod cenou nic podivného. „V té době jsem už byl v insolvenci a neměl jsem na výplaty, tak jsem byl rád, že mi někdo nabídl alespoň to (míněno 1,3 milionu od Skály/Lepeškové – pozn.red.“)“ ,uvedl Imlauf pro CNI.

Další obviněný, Petr Skála pro CNI uvedl, že se nebude vzdávat své funkce předsedy místní organizace ČSSD v Liberci –Pavlovicích a že obvinění vnímá jako víceméně směšný omyl.

Samotný někdejší a stále faktický šéf liberecké ČSSD Robert Dušek sice rovněž obvinění odmítá a ani se k němu nechce vyjadřovat, ale již na začátku tohoto týdne, několik dní po obvinění, se pokusil převést svůj nový luxusní dům na okraji Liberce na svoji současnou manželku.

Více na www.cninp.cz

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Možná nejambicióznější projekt Libereckého kraje za posledních deset není v dobré kondici. Kolem plánů na vybudování obří fotovoltaické elektrárny v Ralsku krouží lobbisté i
Politické vedení města Liberce je v krizi kvůli rozsáhlé policejní akci, která vypovídá o nebývalé korupci na zdejším magistrátu. Primátor dnes představil kroky, kterými
Mohutná korupční aféra, která ukazuje nebývalé klientelistické prostředí na liberecké radnici, má přesah i na Liberecký kraj. Jak zjistil jako první Náš Liberec, policie
Náš Liberec přináší otevřený pohled na to, jak, dle policie, probíhalo zadání miliardové zakázky na rekonstrukci plaveckého bazénu na Tržním náměstí v Liberci.