Řady přispěvatelů webu Náš Liberec posílil Jan Šebelka

S radostí a pýchou můžeme našim milým čtenářům sdělit novinu, že mezi ty, kteří se rozhodli přispívat na náš web,patří od tohoto týdne i známý liberecký spisovatel a novinář Jan Šebelka.

Tento týden jsme uveřejnili jeho první fejeton a čtenářská obec se může těšit i na další a pravidelné příspěvky.

To, že se rozhodl na naše stránky psát právě Jan Šebelka je pro nás, bez jakéhokoliv klišé a patosu, ctí. Jeho tvorba se vždy úzce týkala tématického vymezení tohoto webu. Napsal několik románů, ve kterých líčí poměry středně velkého města, kde nelze nepoznat Liberec a jeho historii, včetně té nejnovější (Smrt podle Marka, Perpetuum mobile aneb Vládcové).

Vedle toho se věnoval a věnuje například i sepisováním biografií význačných osobností našeho regionu (válečný hrdina Stanislav Hnělička, jizerská legenda Gustav Ginzel atd), ale publikoval i řadu dalších titulů.

Je zakladatelem a přední osobností občanského sdružení Kruh autorů Liberecka, jehož cílem je,  vedle prezentace literárních textů, zviditelnit  Liberecko v rámci celého Euroregionu Nisa, objasňovat z různých stran jeho pozapomenutou historii a vytvářet jeho novou duchovní tradici.

Slávu si Jan Šebelka získal i jako zkušený novinář, mající na svém kontě nespočet kauz, rozhovorů, článků. Jeho trefné, vtipné i nesmlouvavé komentáře byly po dlouhá léta skvělým zakončením novinového týdne liberecké Mladé fronty dnes.

Ale jeho novinářská praxe mu právě pro nesmlouvavý a zásadový postoj nepřinesla jen literární vavříny. V době nejtužšího sevření města ze strany modrobetonové lobby to byl Jan Šebelka, který de facto jediný v Liberci otevřeně pravdivě psal o takových věcech jako schvalování a výstavba hokejové arény nebo o propojení zdejší politiky s podnikatelským prostředím.

Kterak moc dokáže být místní syndikát pomstychtivý pak poznával několik let, kdy se mu jím popisovaní Vládcové dokázali postarat o to, aby poznal kamenité stezky nezaměstnaného. I to mu ale nakonec přineslo, narozdíl od těch, kteří se o to zaloužili, zasloužené uznání.

Jak zmíněno výše, jsme poctěni a potěšeni tím, že se pro náš web Jan Šebelka rozhodl přispívat a těšíme se na vzájemnou spolupráci. Kdo se ale může těšit nejvíce, jsou naši čtenáři, pro které bude psát své feuilletony svým nezaměnitelným stylem.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
S dalším extrémním prodražením plánované rekonstrukce libereckého bazénu přichází koalice STAN/Starostů pro Liberecký kraj, ANO, ODS a Pirátů. Podle odpovědného náměstka Petra Židka z
Pedagogům z Ostašova dochází trpělivost se způsobem, jakým město s jejich školou nakládá. Rozhodli se proto napsat otevřený dopis určený vedení města. Ani jeden
Liberecký kraj je velkým stavebním firmám nakloněn. Dodavatelům silničních staveb vyplatí kraj za loňský rok navíc 68,26 milionu korun ve srovnání s tím, co
Vedení Liberce usiluje o vybudování kompostárny v Chotyni. Jak ale ukázal seminář pro zastupitele, který k tomuto tématu minulý týden svolal primátor Jaroslav Zámečník