Jiří Kittner ve vedení SVS je výsměch lidem

V libereckém zastupitelstvu jen Změna pro Liberec odmítla opětovnou nominaci Jiřího Kittnera do dozorčí rady Severočeské vodárenské společnosti (SVS). Jedním z důvodů je i to, že Jiří Kittner je dlouholetým členem dozorčí rady této vodárenské společnosti, která má mezi velkými vodárnami v ČR dlouhodobě nejvyšší cenu vody (98 Kč/m3, průměrná cena v ČR je 80 Kč/m3).

Jan Korytář k tomu říká: „Jiří Kittner není žádný nepostradatelný odborník, zadlužený Liberec je toho důkazem. Chápu, že ho podporují Starostové, kteří si s ODS a se stavební firmou Syner v poslední době velmi dobře rozumí, voliči by však neměli přehlédnout, že s Jiřím Kittnerem nemá problém ani KSČM. Bohužel zrušit některé vazby z minulosti se nám zrušit nepodařilo.”

SVS ročně vydává na stavební investice přes miliardu, zadává je ale prakticky bez otevřených soutěží. Velkou většinu zakázek zadává několika předvybraným firmám napojeným především na ODS. Řadu těchto zakázek by přitom zvládly i desítky dalších stavebních firem, které se k zakázkám buď nedostanou vůbec, nebo jen jako subdodavatelé. Vedle dosud tajených smluv s firmou Veolia jde o hlavní důvod vysokých cen vody,” vysvětluje Jaromír Baxa.

Jiří Kittner je členem dozorčí rady SVS již od roku 2000 a řadu let i jejím předsedou. Jde o pozici, ve které rozhoduje o nakládání s miliardami vybranými od odběratelů pitné vody z Libereckého a Ústeckého kraje. Jde o téhož člověka, který zadlužil Liberec na několik generací a za jehož působení na radnici se město stalo symbolem korupce a klientelismu.

„Opětovné vyslání Jiřího Kittnera do SVS je výsměch občanům Liberce i celého kraje. Za žádným jiným politikem nenajdete tak prokazatelně špatné výsledky, ať se jedná o liberecký dluh, nevýhodné smlouvy dopravního podniku nebo špatné hospodaření krajské nemocnice, když byl jejím ekonomickým ředitelem,” doplňuje Zuzana Kocumová.

„Nechceme, aby se ve vedení SVS i na další léta zabetonovali bývalí politici, kteří tak jako Jiří Kittner dávno ztratili důvěru veřejnosti. Bohužel jsme se na tomto názoru neshodli v liberecké koalici a jedinou možností bylo obrátit se na zastupitelstvo, aby primátora jako zástupce města při volbě Jiřího Kittnera nepodpořilo. Pokud by k tomu došlo, jsme přesvědčeni, že by se přidali i zástupci mnoha dalších obcí. Proti Jiřímu Kittnerovi se ale v zastupitelstvu postavila pouze Změna pro Liberec. Smutný, ale poučný obrázek liberecké politiky,” uzavírá Josef Šedlbauer.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Medailí města ocenilo statutární město Liberec trojici osobností. Z rukou primátora Liberce Jaroslava Zámečníka ve středu 31. května převzali ocenění Eva Koudelková za přínos
Zajímavou akci uspořádala Krajská vědecká knihovna v Liberci při příležitosti oslav konce Druhé světové války. Čtvrtého května zahájí vernisáží venkovní výstavu o osudech parašutistů výsadku Antimony,
Úvěr na 750 milionů, dalších 450 mil. z nejistých zdrojů a překopané i to, co funguje a co návštěvníci Libereckého bazénu oceňují.
Poslanecká sněmovna v pátek 21. dubna 2023 ve třetím čtení schválila zákon o ochraně oznamovatelů, který vychází z evropské směrnice. Návrh zákona předložil ministr
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.