Ing. Lidie Vajnerová, MBA

Narodila se 1. července 1955 v Českých Budějovicích. Má bydliště v Liberci, Králův Háj.

Po absolvování táborského gymnázia studovala na VŠCHT v Praze, kde promovala v roce 1980. Pracovala nejprve jako inspektorka u České obchodní inspekce. Po roce 1989 začala podnikat.

Vajnerová předsedala dozorčí radě zábavního komplexu Centrum Babylon v Liberci. V roce 1996 byla zvolena prezidentkou UNASO, unie asociací působících v zábavním průmyslu. Od roku 1999 se angažuje ve vzdělávací Nadaci Škola hrou, kterou založila a jejíž správní radě předsedá. V roce 2011 dokončila studium v Ústavu práva a právní vědy a získala tak titul MBA.

Vajnerová působila v dozorčí radě krajské společnosti Agentura regionálního rozvoje. Z funkce byla novým zastupitelstvem kraje 18. prosince 2012 odvolána.

Politicky se angažuje jako nestraník od roku 2004, kdy stanula v čele kandidátky Strany zdravého rozumu ve volbách do zastupitelstva Libereckého kraje. Strana získala jen 1,2 % hlasů. Vajnerová zaujala zejména nabídkou volného vstupu do aquaparku, který vlastnil Miloš Vajner tehdy její manžel, všem občanům obcí, v nichž její strana dosáhne zisku 5 % hlasů. V témže roce neúspěšně kandidovala i do Senátu na Liberecku.

V krajských volbách v roce 2008 opět kandidovala jako nezávislá, tentokrát na kandidátce Strany pro otevřenou společnost. Ve volbách strana dosáhla zisku 6,12 % hlasů, 3 mandáty a Vajnerová se navíc stala statutární náměstkyní hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

V krajských volbách v roce 2012 kandidovala na hejtmanku Libereckého kraje opět jako nezávislá za Stranu pro otevřenou společnost. Strana ani Vajnerová se však do zastupitelstva kraje nedostaly. Ve volebním období 2012 – 2016 je členkou Výboru cestovního ruchu, památkové péče a kultury zastupitelstva Libereckého kraje, kam byla nominována jako nestranický odborník.

V krajských volbách v roce 2016 je lídrem společné kandidátky KDU-ČSL a strany Nová budoucnost pro Liberecký kraj pod názvem „Budoucnost pro Liberecký kraj“ v Libereckém kraji. Pod stejnou hlavičkou kandiduje v roce 2016 i do Senátu PČR.

Webové stránky a kontakt: vajnerova@iqlandia.cz

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Narodil se 10. prosince 1960 v Českých Budějovicích. Bydlí v Chrastavě. Vystudoval VŠCHT v Pardubicích, vzdělání si rozšířil pedagogickým studiem pro inženýry na Výzkumném ústavu inženýrského
Narodil se 17. listopadu 1973 v Liberci. Bydlí v Liberci, v části Machnín. Po vystudování SEŠ v Liberci v 1988 – 1992 pracoval jako zaměstnanec Textilany a.s. Liberec v letech
Volební obvod: č. 34 – Liberec Rok narození: 1951 Stranická příslušnost: KSČM Vzdělání: Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity Brno, obor sociální pedagogika Povolání: nyní OSVČ
Narodil se 31. května 1970 v Trenčíně. Bydliště má v Liberci, v místní části Vesec. V letech 1988 až 1994 vystudoval Lékařskou fakultu UK v Hradci Králové. Atestace z oboru