Ing. Michael Canov

Narodil se 10. prosince 1960 v Českých Budějovicích. Bydlí v Chrastavě. Vystudoval VŠCHT v Pardubicích, vzdělání si rozšířil pedagogickým studiem pro inženýry na Výzkumném ústavu inženýrského studia ČVUT v Praze a učitelstvím fyziky a matematiky na Matematicko-fyzikální fakultě UK v Praze.

Pracoval jako středoškolský učitel chemie, fyziky a matematiky na Gymnáziu a SOŠ pedagogické Jeronýmova v Liberci, kde i při své funkci starosty působí na částečný úvazek.

Do komunální politiky vstoupil ve volbách v roce 1994, kdy byl jako nestraník v rámci koalice ODS, KDU-ČSL zvolen zastupitelem Chrastavy. Mandát ve volbách v roce 1998 obhájil jako člen Unie svobody za koalici ODS, US. Pozici zastupitele si udržel po volbách v roce 2002 jako člen US-DEU, kdy vedl kandidátku politických stran ODS, US-DEU. V listopadu 2002 byl zvolen starostou Chrastavy, předtím v letech 1994 až 2002 zastával pozici místostarosty. V lednu 2003 vystoupil z US-DEU a o měsíc později vstoupil do ODS. Za tuto stranu byl ve volbách v roce 2006 zvolen zastupitelem a starostou města. V únoru 2007 však vystoupil i z ODS, aby později vstoupil do hnutí Starostové pro Liberecký kraj, jehož se stal místopředsedou. V komunálních volbách v roce 2010, byl lídrem tohoto uskupení, se stal zastupitelem i starostou Chrastavy. Obdobně tomu bylo ve volbách v roce 2014.

V krajských volbách v roce 2008 kandidoval jako nestraník za hnutí Starostové pro Liberecký kraj do Zastupitelstva Libereckého kraje, ale neuspěl. Krajským zastupitelem se mu podařilo stát ve volbách v roce 2012 jako členu SLK.

V minulosti působil v představenstvu společnosti Termizo, a.s. Figuroval v době výstavby a následného řízeného prodeje liberecké spalovny. Spalovnu za 1,7 miliardy korun postavil jako hlavní dodavatel stavby Syner. Po krachu IPB, která na ni poskytla úvěr, ji doplatili daňoví poplatníci. Město ji sice od státu získalo s výraznou slevou za velmi výhodnou cenu, ale nenechalo si ji.

Obratem ji za stejnou cenu přeprodalo jedinému zájemci – PPF. Ta závazek spalovny okamžitě přeúvěrovala a spalovna začala jako mávnutím kouzelného proutku vydělávat desítky milionů ročně. Za několik let ji PPF s výrazným ziskem prodala.

Michal Canov opakovaně obhajoval počínání Martina Půty v jeho korupční kauze i Miroslavem Peltou placené výlety pro krajské radní i jejich následné lhaní.

Ve volbách do Senátu PČR v roce 2016 kandiduje za SLK a STAN.

Webové stránky a kontakt na kandidáta: starosta@chrastava.cz a canov@chrastava.cz

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Narodil se 17. listopadu 1973 v Liberci. Bydlí v Liberci, v části Machnín. Po vystudování SEŠ v Liberci v 1988 – 1992 pracoval jako zaměstnanec Textilany a.s. Liberec v letech
Volební obvod: č. 34 – Liberec Rok narození: 1951 Stranická příslušnost: KSČM Vzdělání: Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity Brno, obor sociální pedagogika Povolání: nyní OSVČ
Narodil se 31. května 1970 v Trenčíně. Bydliště má v Liberci, v místní části Vesec. V letech 1988 až 1994 vystudoval Lékařskou fakultu UK v Hradci Králové. Atestace z oboru
Narodil se 18. dubna 1972 v Liberci. Bydliště má v Liberci v místní části Harcov. Po maturitě na Střední ekonomické škole v Liberci pracoval jako prodavač. Poté nastoupil