Marek Vávra

1. Jaký je rozpočet Vaší senátorské kampaně v Kč?

700 tisíc korun českých.

2. Jaké jsou zdroje financování Vaši kampaně?

500 tisíc vlastní prostředky, 200 tisíc hnutí Ano. 

3. Na co budou převážně prostředky použity?

Billboardy, internetová kampaň, Facebook, výlepové plochy, kontaktní kampaň, 

4. Budou zveřejněny na Vašich stránkách sponzoři Vaší kampaně, popřípadě kde jinde?

Osobně žádné nemám, peníze hnutí jsou darovány přez transparentní účet 4070217/0100.

Případní sponzoři přímo na mou kampaň, pokud se najdou, budou zveřejněni na stránkách www.marek-vavra.cz 

5. Vnímáte korupci a klientelismus v České republice jako závažný problém, který je nutné řešit?

Ano.

6. Je něco, na co byste se chtěl v této oblasti zaměřit, pokud byste byl zvolen?

Podpořím zákony, které budou vézt k větší transparentnosti při rozdělování veřejných peněz. Jsem zastáncem zákona o prokazování původu majetku bohatých lidí.

7. Mají čelní političtí představitelé či manažeři veřejných organizací odstoupit ze svých funkcí, pokud jsou obviněni z úmyslných trestných činů či korupčního jednání?

I při ctění presumpce neviny je třeba zvážit, zda obvinění nečiní další rozhodnutí, které v případě prokázaní viny mohou stát daňové poplatníky další ztrátu veřejných prostředků. Osobně se přikláním k tomu, aby obviněný z těchto závažných trestných činů odstoupil ze své vůle, pokud je například hejtmanem. Pokud tak neučiní a vina se prokáže, měla by se minimálně politická odpovědnost vztahovat i na ty , kteří jej v setrvání ve funkci podpořili, či jej pro setrvání ve funkci přímo vyzvali. 

 

 

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
1. Jaký je rozpočet Vaší senátorské kampaně v Kč?  600.000 Kč  2. Jaké jsou zdroje financování Vaši kampaně?   Půjčky a dary od příznivců  3.
1. Jaký je rozpočet Vaší senátorské kampaně v Kč? 700 tis. Kč 2. Jaké jsou zdroje financování Vaši kampaně? Z rozpočtu politického hnutí Starostové pro Liberecký kraj, konkrétně
Neodpověděl
1. Jaký je rozpočet Vaší senátorské kampaně v Kč? V rozpočtu KSČM na rok 2016 jsou plánovány náklady na volební kampaň ve výši 21
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.