Krajské zdravotnictví místo Sobotky řídí Marek

Hejtmanův přítel Pavel Marek ovládl krajské nemocnice. V krátké době byl dosazen na pozice předsedy představenstev obou nemocnic – Krajské nemocnice Liberec a Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa a stal se i generálním ředitelem českolipské nemocnice.

Ovládnutí nemocnic, které jsou klíčovou částí resortu zdravotnictví, se odehrává za pouhého přihlížení náměstka pro zdravotnictví, Přemysla Sobotky (ODS). Při jednání krajského zastupitelstva byl náměstek Sobotka vyzván, aby vysvětlil současnou situaci v krajských nemocnicích. Po nicneříkajících frázích se odmlčel a v další obsáhlé diskusi už vystupoval za vedení kraje pouze hejtman.

Martin Půta se netají tím, že jeho záměrem bylo zvolit Pavla Marka předsedou představenstva KNL již loni na jaře, ale tehdy ještě „k tomu nebyla vhodná konstelace“. Hned druhým dechem se však od změn v obou nemocnicích distancuje a tvrdí, že probíhají čistě v režii představenstev a že se jmenováním svého přítele nemá nic společného,“ upozorňuje Zuzana Kocumová na jeden z mnoha rozporů hejtmanovy obhajoby.

„Naprosté vyšachování Přemysla Sobotky je už jen tečkou za érou dříve všemocné ODS. Její roli ve všech ohledech převzali Starostové,“ doplňuje Jan Korytář.

 „Záměr užší spolupráce nemocnic jsme prosazovali už v době, kdy byla náměstkyní Zuzana Kocumová. S tím problém nemáme. Hejtman ale postupuje, jako by byl majitelem nemocnic. Ignoroval zastupitelstvo, náměstka, lidi v nemocnicích a třeba v KNL nechal ze dne na den odsunout z pozice předsedy představenstva respektovaného člověka, doktora Lukáše,“ uzavírá Josef Šedlbauer.

Tisková zpráva Změny pro Liberecký kraj

Subscribe
Upozornit na
109 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Medailí města ocenilo statutární město Liberec trojici osobností. Z rukou primátora Liberce Jaroslava Zámečníka ve středu 31. května převzali ocenění Eva Koudelková za přínos
Zajímavou akci uspořádala Krajská vědecká knihovna v Liberci při příležitosti oslav konce Druhé světové války. Čtvrtého května zahájí vernisáží venkovní výstavu o osudech parašutistů výsadku Antimony,
Úvěr na 750 milionů, dalších 450 mil. z nejistých zdrojů a překopané i to, co funguje a co návštěvníci Libereckého bazénu oceňují.
Poslanecká sněmovna v pátek 21. dubna 2023 ve třetím čtení schválila zákon o ochraně oznamovatelů, který vychází z evropské směrnice. Návrh zákona předložil ministr
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.