Změna pro Liberec chce změny v koalici

 

Změna pro Liberec vyzvala klub ex-ANO k jednáním o změnách ve složení a fungování koalice. Jednat chce o personálním obsazení jednotlivých míst, rozšíření koalice o další členy a také o programových prioritách do konce volebního období.

 

„Bohužel, na jednáních zastupitelstva se stále opakují situace, kdy koaliční partner nepodpoří usnesení, která byla předtím schválena v radě města. Tomu se pro příště chceme vyhnout, proto jsme zahájili jednání i s dalšími subjekty,“ říká Kateřina Absolonová, předsedkyně klubu zastupitelů za Změnu pro Liberec.

 

Jedním z důvodů pro koaliční jednání je i situace v dopravním podniku, kde kvůli špatně uzavřené smlouvě se společností BusLine hrozí vážné finanční potíže. „Po mém odvolání z funkce místopředsedy představenstva převzali jednání se společností BusLine pánové Šulc a Batthyány. Za dva roky se jim bohužel nepodařilo vyjednat ani minimální slevu v sazbě za 1 km, naopak, BusLine již bez okolků hrozí, že pokud mu nebude po roce prodloužena smlouva, bude chtít po DPMLJ až 150 mil. Kč za údajně nevyplacený zisk z minulých let. To je zcela tristní situace, kterou bude velmi těžké napravit.“ říká Josef Šedlbauer, člen rady města. 

 

Zatímco jednání s BusLine nevedlo ze strany této firmy k žádným ústupkům, jednání s Teplárnou, resp. MVV, již své ovoce přineslo. Zde vyjednává koaliční tým ve složení Korytář, Galnor, Petrovský, kterému pomáhají externí poradci. Výsledkem je nejen dvojí pokles ceny tepla, ale zejména mnohem silnější pozice města pro další vyjednávání.

 

S většinou kolegů a kolegyň z klubu ANO je spolupráce bezproblémová, proto bychom v ní chtěli i nadále pokračovat. Rozdílné názory nejsou na škodu, pokud k sobě obě strany přistupují s respektem a s vůlí se dohodnout a najít přijatelné řešení pro obě strany. Některé změny ve složení rady města jsou z našeho pohledu již nevyhnutelné. Neudržitelnost situace vidí i někteří kolegové z ANO, proto jsme se rozhodli na toto téma otevřít oficiální koaliční jednání.

 

„Věřím, že se nám podaří potřebné změny domluvit v krátkém čase a že se podaří situaci na městě rychle stabilizovat. Koalice se nemůže utápět ve vnitřních sporech, které navíc většinou nemají věcný základ. Do konce volebního období zbývá ještě rok a půl a ten chceme maximálně využít pro realizaci jednotlivých bodů z našeho volebního programu,“ dodává Jan Korytář, náměstek primátora zvolený za Změnu pro Liberec.

 

Tisková zpráva Změny pro Liberec

 

Subscribe
Upozornit na
344 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dvacet šest prozaiků i básníků, osmnáct výtvarníků a fotografů. Jména jako Miloslav Nevrlý, Jiří Žáček, Pavel Novotný, Zuzana Lazarová, Ilona Witkowska, Filip Zawada, Krystyna
Ministerstvo životního prostředí podpořilo projekt na prosazování změn v zemědělské krajině ve výši 300 tisíc Kč. Ekologové z Institutu pro udržitelný rozvoj (IPUR) v projektu usilují o
V roce 2022 se spolku Čmelák podařilo na území Libereckého kraje vysadit dalších 1000 vzrostlých sazenic tisu. Je to více, než kolik dnes v celém kraji najdeme
V letošním roce soupeřila pětice měst z Libereckého kraje o vstup do celostátního kola soutěže historických měst o Cenu za přípravu a realizaci Programu