Policie pátrá po někdejším krajském náměstkovi Seppovi

Policie České republiky tento týden vyhlásila pátrání po někdejším krajském náměstkovi pro dopravu Martinu Seppovi. Martin Sepp působil jako náměstek hejtmana pro dopravu v letech 2008-2012 a v současné době je obviněn v případu možného zneužívání evropských dotací.

Policie vyhlásila pátrání po Martinu Seppovi 15. srpna tohoto roku. Podle ní není ozbrojen ani nebezpečný. Důvod, proč po něm policisté pátrají není z oficiálních zdrojů znám, my jej ale zjišťujeme. 

Podle informací naší redakce se ale jedná spíše o nedorozumění vzniklé například z nepřebírání pošty a podobně. Martin Sepp by měl trávit svůj čas normálně doma, v současné době má být dokonce s dětmi na dovolené u moře. 

Martin Sepp se stal veřejnosti známý, když se jeho dopravní přestupek – jel v obci zhruba sto kilometrovou rychlostí – snažil zamaskovat bývalý kontroverzní šéf krajské policie Miroslav Dvořák. Před dvěma lety Seppa policie obvinila v případu údajného zneužívání evropských dotací. Sepp byl obviněn, stejně jako někdejší stranický šéf Robert Dušek a liberecký stavební podnikatel Jan Imlauf.

Všichni tři výše zmínění jsou obviněni z korupčního jednání v souvislosti s neoprávněným získáním evropských dotací na výstavbou lázeňského komplexu Dům pohody v Chrastavě. Při stavbě za 230 milionů korun byly například údajně provedeny práce zcela mimo plán, nebo nebyly provedeny vůbec, přestože byly fakturovány.

Tím, kdo měl z evropských peněz profitovat byla firma Dům pohody a.s. tehdy vlastněná podnikatelem Janem Imlaufem . A těmi, kdo tehdy o uvolnění desítek a stovek milionů na Imlaufovy projekty spolurozhodovali byli právě obvinění politici, tedy Martin Sepp jakožto člen Regionální rady ROP Severovýchod, která o dotacích rozhodovala.

Vyšetřování začalo kvůli trestnímu oznámení, které podal současný hejtman Martin Půta. I ten je nyní policií obviněn z přijímání úplatků a zneužívání pravomocí, když se snažil ovlivnit dle policie účelově předražený projekt financovaný rovněž z Regionální rady ROP Severovýchod.

Subscribe
Upozornit na
75 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Vítězem 19. ročníku Ceny Karla Hubáčka je rekonstrukce Liebiegova paláce v Liberci za čtvrt miliardy korun. Nákladná rekonstrukce významné liberecké památky ale stála o
Zastupitelé Libereckého rozhodli o tom, že po 170 letech v Liberci ukončí svou činnost samostatná Střední průmyslová škola textilní a sloučí se zdejší průmyslovkou.
Město Liberec i Liberecký kraj opět rozdávají miliony ze svých rozpočtů pro elitní sportovní kluby. Dominují mezi nimi ty, jejichž majitelé mají úzké vazby
Krajně pravicové hnutí SPD Tomio Okamury přijelo do Liberce na demonstraci proti současné vládě. Na jejich akci dorazilo zhruba 300 lidí. Nikoliv ovšem jen
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.