Proti Ondráčkovi demonstrovaly v Liberci stovky lidí

Demokracie, pravda, tolerance, Václav Havel, ale i nutnost „věšet ty svině komunistický“, takové a další apely mohli slyšet v davu ti, kteří včera večer navštívili demonstraci na Náměstí dr. Edvarda Beneše v Liberci.

Na demonstraci, jejímž důvodem svolání byl i v Liberci nesouhlas s jmenováním poslance KSČM a bývalého policisty Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Na akci, kterou pořádal lídr libereckých Svobodných David Forbelský dorazilo několik stovek lidí.

Na demonstraci promluvil David Forbelský a Zdeněk Lezskoven. Oba vyjádřili obavy ze současného vývoje politiky, silné kritiky se dostalo premiérovi v demisi Andreji Babišovi, KSČM a Zdeňku Ondráčkovi, u kterého mu byla připomínána jeho účast na násilném potlačení demonstrací z roku 1989, kdy jako mladý policista sloužil v Pohotovostním pluku Veřejné bezpečnosti.

Řečníci kritizovali i Tomia Okamuru a jeho stranu SPD i současné fašizující trendy ve společnosti, nárůst nenávisti, falešných zpráv, konspirací a vyvolávání strachu. Paradoxně pořadatel akce david Forbelský ale představitelem Svobodných, kteří v minulosti opakovaně demonstrovali po boku Okamury, Národní demokracie nejznámějšího českého antisemity A.B. Bartoše, „Konvičkovců“ i neonacistů, kteří často plní kandidátky Svobodných. 

O vyjádření nesouhlasu ze strany libereckého zastupitelstva s Ondráčkovým jmenováním se na včerejším mimořádném zastupitelstvu pokoušel Jan Berki ze Starostů pro Liberecký kraj. Pro zařazení bodu ale nesehnal potřebný počet zastupitelů, pro  jen zástupci Změny pro Liberec a Starostové či zástupci TOP 09. Ostře proti vystoupila například předsedkyně libereckých komunistů Dana Lysáková.

Proti Ondráčkovi se demonstrovalo v desítce českých měst, největší účast byla v Praze na Václavském náměstí, kam přišly mohutné davy tisícovek lidí. Premiér Andrej Babiš, jehož ANO Ondráčka do funkce také zvolilo, již ohlásil, že navrhne jeho odvolání.

Subscribe
Upozornit na
48 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Politické vedení města Liberce je v krizi kvůli rozsáhlé policejní akci, která vypovídá o nebývalé korupci na zdejším magistrátu. Primátor dnes představil kroky, kterými
Mohutná korupční aféra, která ukazuje nebývalé klientelistické prostředí na liberecké radnici, má přesah i na Liberecký kraj. Jak zjistil jako první Náš Liberec, policie
Náš Liberec přináší otevřený pohled na to, jak, dle policie, probíhalo zadání miliardové zakázky na rekonstrukci plaveckého bazénu na Tržním náměstí v Liberci.
Investigativní zjištění našeho webu zajímají republiková média již týden. Poslechněte si jeden z nejsledovanějších českých podcastů, 5:59 Lenky Kabrhelové na Seznam Zprávách, který se
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.