Obyčejná lidská statečnost, které je potřeba

Ředitelka Krajské vědecké knihovny v Liberci ukázala, že je ženou na svém místě. Zrušila vystoupení extrémně pravicového „sociologa“ Petra Hampla, který zde chtěl prezentovat svoji knihu plnou stupidních a nenávistných lží, která není žádnou studií, ale jen politickým pamfletem. Veřejný prostor potřebuje víc lidí jako je Blanka Konvalinková.

Bývalý člen Svobodných, Bloku proti Islámu a bůhví čeho ještě Petr Hampl rád dává na odiv svůj doktorát ze sociologie, který se mu v pozdním věku podařilo získat. V akademické obci ale většinou platí za klauna, který dobré jméno české sociologii rozhodně nedělá.

Spíše než badatel je Hampl ale znám pro své politické angažmá. Před pár lety byl často v médiích vedle další pitoreskní postavičky Martina Konvičky, když bojoval proti islámským hordám, jaké svět neviděl, řečeno spolu s klasickou českou pohádkou.

 Hamplova neúspěšná politická kariéra budí rovněž úsměvy a pobavení, ale leckdy z ní až zamrazí. Nejen že spolupracuje s obskurním sdružením Naštvané matky, které kombinují esoterismus uctívání „Bohyně matky“ a „vaginální tance“ (pak kdo je skutečný sluníčkář..) s bojem za „tradiční Evropu“, ale Hampl a spol. své politické aktivity celkem pravidelně spojují s nefalšovanými českými neonacisty a kovanými antisemity, se kterými pak mávají šibeničkami a vykřikují, co se bude dít, až převezmou moc ve státě.

Naštvané matky, které jsou zároveň vydavatelstvím vaginální tanečnice a lídryně „hnutí“ Evy Hrindové, si v liberecké knihovně pronajalo sál, aniž by předem bylo deklarováno, co se zde bude dít. Po zjištění, jaký „bestseller“ se zde bude propagovat, tedy Hamplova – vlastními slovy – „přelomová“ publikace, rozhodla se ředitelka liberecké knihovny Blanka Konvalinková akci zrušit.

Rozhodla se naprosto správně. Nejen, že šílenci se nemají ve svých bludech podporovat, ale liberecká knihovna je i Stavbou smíření, která stojí na místech bývalé liberecké synagogy, kterou v reakci na říšskou Křišťálovou noc vypálili místní nacisté. Je rozhodně nepřijatelné, aby ve stejných místech potom vystupoval „sociolog“ Hampl se svými „objevnými tezemi“ o tom, jak migraci do Evropy vlastně řídí Židé a ta má skrze multikulturalismus zničit její kulturu. 

Samozřejmě se spustil tradiční kvikot, jak je omezována svoboda slova, jak je to vlastně projev fašismu a další rétorická cvičení, kterými dnešní konspirátoři a novodobí fašisté tak rádi zaplavují sociální sítě a dávají tak na odiv své intelektuální schopnosti. Ředitelka Konvalinková si v těchto dnech musí snášet dost urážek a špíny, ale věřme, že ji nechá v klidu proplout kolem svých kotníků.

Z politiků se k chystané Hamplově akci nikdo nevyjádřil, což je tak trochu ostuda. Vlastně jen předsedkyně krajské KSČM Dana Lysáková, která je zářným příkladem zhnědnutí této strany a jednou z největších propagátorek ultrapravicových či otevřeně fašistických postojů ve veřejném prostoru, vyjádřila politování, že tu pan Hampl se svými výkřiky nemůže vystoupit.

Jinak se nikdo z libereckých veřejných osobností neozval. Proto buďme rádi, že alespoň liberecká knihovna má v čele svou ředitelku. Patří jí dík za to, že nahlas řekne, že fašismus pod Ještěd nepatří.

 

 

 

Subscribe
Upozornit na
132 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kdo pozorně sleduje korupční kauzu kolem kostela sv. Máří Magdalény v Liberci, nemohl být překvapen přiznáním hlavního obžalovaného, tedy stavebního gigantu Metrostav. Navzdory mediálnímu
Je rozhodnuto. Liberec bude stavět nejdražší bazén v historii země a možná celé střední Evropy. Kdo si tedy myslel, že současná koalice, ve které
Poslanci po dlouhých měsících schválili zpřísnění lex Babiš. Principiálně je to dobře – kumulace mediální moci v rukou politiků není správná a je třeba
V Liberci a v Libereckém kraji staví ty nejlukrativnější veřejné zakázky de facto stále stejná skupina stavebních firem. Kdo si myslí, že mezi sebou