Primátor Batthyány má v centru obří předvolební reklamu na černo

Jde o jeden z největších politických předvolebních poutačů ve městě. Přímo naproti hlavní budově pošty, kousek od radnice na Sokolské ulici má obří plachtu se svou podobiznou primátor Tibor Batthyány. Na černo.

Obří plachty, na které je obličej primátora Tibora Battháynho (zvolen a vyloučen z ANO) si musel všimnout snad každý návštěvník města. Visí na bývalé budově patřící Technické univerzitě Liberec, naproti hlavní budově České pošty, přímo naproti divadlu a knihovně.

Na plachtě o rozměru několik desítek metrů čtverečních je tvář Tibora Batthyányho, který voličům slibuje opravu bazénu a vyzývá je k podpoře Hnutí Pro 2016, za které kandiduje poté, co byl vyhozen ve stejném roce z Hnutí ANO, za které se dostal v roce 2014 na libereckou radnici.

Jenomže tato obří plachta, stejně jako budova za ní, je v památkové zóně a podléhá řadě regulí a zákonných povinností. A s těmi se podle památkářů nikdo neobtěžoval a plachta s Batthyánym tedy visí na černo. Památkáři sami již podali na příslušné orgány radnice podnět k prošetření.

„Velkoplošné reklamní plachty jsou krajně nevhodným zařízením v plošně chráněných územích. Ačkoliv se jedná o dočasnou volební plachtu, je smutné, že první zástupce města si ji nechá osadit na černo, bez povolení, které v tomto případě musí mít.“, uvedl na dotaz Jaroslav Zeman z Národního památkového ústavu, který je garantem tohoto území.

Primátor Tibor Batthyány na dotaz související s na černo osazenou obří politickou reklamou v centru města neodpověděl.

Budova nyní patří soukromé firmě. Část zastupitelů ji chtěla získat od univerzity do majetku města, ale například právě primátor Batthyány byl proti a budova se nakonec dostala do soukromých rukou.

Subscribe
Upozornit na
63 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
S dalším extrémním prodražením plánované rekonstrukce libereckého bazénu přichází koalice STAN/Starostů pro Liberecký kraj, ANO, ODS a Pirátů. Podle odpovědného náměstka Petra Židka z
Pedagogům z Ostašova dochází trpělivost se způsobem, jakým město s jejich školou nakládá. Rozhodli se proto napsat otevřený dopis určený vedení města. Ani jeden
Liberecký kraj je velkým stavebním firmám nakloněn. Dodavatelům silničních staveb vyplatí kraj za loňský rok navíc 68,26 milionu korun ve srovnání s tím, co
Vedení Liberce usiluje o vybudování kompostárny v Chotyni. Jak ale ukázal seminář pro zastupitele, který k tomuto tématu minulý týden svolal primátor Jaroslav Zámečník
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.