Primátor Batthyány si zase naběhl: po nocích šířil na Facebooku pomluvy

Primátor Tibor Batthyány je známý svými siláckými výroky, kterými často plní sociální sítě v nočních hodinách. Včera se pokoušel pomlouvat svého koaličního partnera Změnu pro Liberec, že za ní agituje ruprechtický duchovní. Ještě ten večer se ale ukázalo, že je to všechno lež.

Liberecký primátor Tibor Batthyány (zvolen a vyloučen z ANO, kandiduje za PRO 2016) ve včerejších večerních hodinách dal na svůj oficiální politický profil na Facebooku hned dvě sdělení, ve kterém tvrdil, že v ruprechtickém kostele se při nedělním kázání agitovalo za Změnu pro Liberec a účast v referendu.

Zdrojem byla primátorovi jakási „jedna starší dáma“, která mu prý to přišla říct. Vzápětí se ale ukázalo, že je vše jinak a že si Batthyány skutečnost minimálně přemaloval podle svého. Přihlásila se členka KDU-ČSL (strana v letošních volbách kandiduje se Starosty pro Liberecký kraj), která Batthyányho tvrzení vyvrátila s tím, že na bohoslužbě mluvila ona a že o Změně o Liberec nepadlo ani slovo.

Batthyányho se ještě pokusil zachránit  jeho spolustraník Petr Neuhäuser, kterému primátor zařídil úřednické místo na radnici, byť zde dělá pouze jeho stranické PR, který tvrdil, že prý to „také slyšel“. Proti argumentům přímých účastníků nedělní bohoslužby ale nebyly oba schopni dál argumentovat a primátor Batthyány svá obvinění radši rychle smazal.

Celá trapná historka jen dokresluje, kam až mohla upadnout vážnost primátorského postu za poslední 4 roky. Batthyány není jediný, kdo šíří na veřejnosti pomluvy a rozhodně nejde o ojedinělý výstřelek. Jeho kolega a náměstek, rovněž zvolený za ANO, se nedávno musel, na základě soudního rozhodnutí, omlouvat, když prostřednictvím médií společnosti S group hodling/Syner šířil lži a pomluvy rovněž o svých konkurentech ze Změny pro Liberec.

Subscribe
Upozornit na
38 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Je to krása. Kdo ještě neviděl zrekonstruovaný Liebiegův palác vedle Libereckého zámku, nechť si tam zajde. Bez ironie. Cenu Karla Hubáčka získal oprávněně. Na
Pamatujete se, jak skoro přesně před rokem primátor a jeho náměstek varovali před návratem devadesátek a jejich praktik? Byla to legrace, že? Byla, protože
Vypadá to, že u libereckého soudu se pomalu, ale jistě uzavírá jedna éra zdejší politiky. Ovšem zdání klame. Labutí píseň za libereckou ČSSSD neznamená
První májový týden přinesl pěkné počasí i pár témat, která jsou pro město pod Ještědem typická. Jedním z nich je tradiční chaos, který má
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.