Ve vedení krajské ČSSD je znovu Robert Dušek

Sociální demokraté Libereckého kraje volili své vedení a nominanty do vedení celostátního. Krajským předsedou zůstal urolog Jan Mečl, do krajského výboru byl zvolen i Robert Dušek, který se dříve stáhl po svém obvinění a následné žalobě v korupční kauze. Odvolávají se na příklad hejtmana Půty a premiéra Babiše.

Post krajského předsedy strany ČSSD obhájil liberecký urolog Jan Mečl, pro něhož hlasovalo 52 z 55 delegátů. Do krajského výboru se dostal bývalý europoslanec za ČSSD a někdejší krajský předseda Robert Dušek, který čelí obžalobě kvůli dotačnímu podvodu při stavbě termálních lázní v Chrastavě na Liberecku. Jako první přinesla zprávu ČTK.

Nominaci na předsedu ČSSD pro březnový volební sjezd strany získal na středeční krajské konferenci ČSSD v Libereckém kraji jednoznačně současný předseda sociální demokracie Jan Hamáček.  Nominaci na prvního místopředsedu získal Roman Onderka, na řadové zástupce kromě Mečla také ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Nominaci pro kandidátku pro volby do Evropského parlamentu má z Libereckého kraje současný europoslanec Pavel Poc a překladatel z České Lípy Tomáš Binder.

Podle vyjádření vedení sociální demokracie, přestala být politiky respektována presumpce viny. Nevidí proto důvod, aby se někdejší krajský předseda Robert Dušek nemohl vrátit do politiky. Může za to z korupce obžalovaný hejtman Martin Půta nebo premiér Andrej Babiš, kterého zatím jen policie podezřívá z dotačního podvodu.

„Stejný problém je u pana Půty (hejtman kraje) i pana Babiše (předseda vlády). Jsou obvinění,“ řekl ČTK. Podle něj to je odraz doby. „Jsme v koalici na kraji s panem Půtou, jsme ve vládě s panem Babišem. Je mi to osobně líto, ale přestala se používat presumpce viny,“ poznamenal.

Dušek stejně jako Půta má problém s kauzou, kde se bude zpovídat, že podnikatelům měli nezákonným způsobem za úplatu pomáhat k získání evropských dotací. V Duškově případě šlo o výstavbu termálních lázní v Chrastavě, v případě Půty pak o projekt Centra geotermální energie v Liberci. Dušek se na rozdíl od Půty po svém obvinění všech svých funkcí vzdal a do politiky se vrací až nyní. Půta nadále, podobně jako Babiš, označuje žalobu za kampaň a svých placených postů se drží.

Subscribe
Upozornit na
18 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Česko-polský spor o těžbu v hnědouhelném dole Turów na hranicích dostává novou dynamiku. Podle Vojvodského správního soudu ve Varšavě nebezpečí významného poškození životního prostředí.
Šlendrián, napadlo by leckoho. Je to sotva půl roku, co se s velkou slávou a za účasti místních policejních špiček otevíral politicky protežovaný policejní
Státní zástupce zrušil stíhání společnosti Eurovia CS v kauze údajné korupce při rekonstrukci tramvajové trati v centru Liberce. Podle žalobce měla společnost účinný protikorupční
Vítězem 19. ročníku Ceny Karla Hubáčka je rekonstrukce Liebiegova paláce v Liberci za čtvrt miliardy korun. Nákladná rekonstrukce významné liberecké památky ale stála o
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.