Zástupci politických stran odsoudili korupční kauzy premiéra Babiše

Zhruba 300 lidí se včera sešlo na náměstí Dr. E.Beneše v Liberci, aby vyjádřili svůj nesouhlas s vládou premiéra Andreje Babiše, korupčními aférami, které ji provázejí a zejména s aktuální personální politikou v české justici.

Celou akci svolala iniciativa Milion chvilek pro demokracii, která je v Liberci personálně spjata politickými stranami Starostové pro Liberecký kraj a TOP 09. Akce byla zaštítěna názvem „Opravdu chceme demisi“ a před radnicí vévodil transparent „Chceme slušného premiéra!“

Hlavním tématem byl požadavek demise nové ministryně spravedlnosti Marie Benešové. Demonstrujícím na jejím jméně vadí provázanost s prezidentem republiky Milošem Zemanem a mají obavu z toho, že by mohla konat kroky, které by poškodily nezávislost české justice.

Na akci vystoupili veřejně činní Liberečané jako například pořadatel a knihkupec Martin Fryč nebo studentka zdejší univerzity Petra Červinková. Demonstraci nakonec ale vévodily proslovy politiků. Před radnicí vystoupilo několik zástupců různých politických stran. Pozváni byli i představitelé Babišova hnutí ANO, kteří se ale nezúčastnili.

S největším apelem na občanskou angažovanost a nepřípustnost situace, kdy je premiérem obviněný člověk, vystoupili zástupci Starostů. Poslanec Jan Farský a senátor Michael Canov, kteří jindy patří mezi nejhorlivější obhájce korupčních kauz svých kolegů i jejich odmítání politické odpovědnosti, plamenně hovořili o korupční kauze Čapí hnízdo Andreje Babiše i o tom, že se po svém obvinění nechce vzdát funkce.

O ostudě, že má Česká republika obviněného premiéra a o demoralizujícím vlivu korupce a jejího tolerování hovořil i bývalý primátor Jablonce nad Nisou za ODS Petr Beitl. Na pódiu dále vystoupili zástupci Zelených a Změny pro Liberec Josef Šedlbauer, který zmínil, že není normální, aby lidé, kteří čelí takovému obvinění, byli nadále tolerováni v jakémkoli veřejné funkci.

O rozkladném duchu klientelismu a jeho tolerance mluvili i zastupitelé za LOL! Zuzana Kocumová a Jaromír Baxa a s výzvou k větší občanské angažovanosti se připojil i Pavel Felgr z iniciativy Rekonstrukce státu, který je zároveň představitelem libereckých Pirátů.

 

Subscribe
Upozornit na
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Možná nejambicióznější projekt Libereckého kraje za posledních deset není v dobré kondici. Kolem plánů na vybudování obří fotovoltaické elektrárny v Ralsku krouží lobbisté i
Politické vedení města Liberce je v krizi kvůli rozsáhlé policejní akci, která vypovídá o nebývalé korupci na zdejším magistrátu. Primátor dnes představil kroky, kterými
Mohutná korupční aféra, která ukazuje nebývalé klientelistické prostředí na liberecké radnici, má přesah i na Liberecký kraj. Jak zjistil jako první Náš Liberec, policie
Náš Liberec přináší otevřený pohled na to, jak, dle policie, probíhalo zadání miliardové zakázky na rekonstrukci plaveckého bazénu na Tržním náměstí v Liberci.