Zástupci politických stran odsoudili korupční kauzy premiéra Babiše

Zhruba 300 lidí se včera sešlo na náměstí Dr. E.Beneše v Liberci, aby vyjádřili svůj nesouhlas s vládou premiéra Andreje Babiše, korupčními aférami, které ji provázejí a zejména s aktuální personální politikou v české justici.

Celou akci svolala iniciativa Milion chvilek pro demokracii, která je v Liberci personálně spjata politickými stranami Starostové pro Liberecký kraj a TOP 09. Akce byla zaštítěna názvem „Opravdu chceme demisi“ a před radnicí vévodil transparent „Chceme slušného premiéra!“

Hlavním tématem byl požadavek demise nové ministryně spravedlnosti Marie Benešové. Demonstrujícím na jejím jméně vadí provázanost s prezidentem republiky Milošem Zemanem a mají obavu z toho, že by mohla konat kroky, které by poškodily nezávislost české justice.

Na akci vystoupili veřejně činní Liberečané jako například pořadatel a knihkupec Martin Fryč nebo studentka zdejší univerzity Petra Červinková. Demonstraci nakonec ale vévodily proslovy politiků. Před radnicí vystoupilo několik zástupců různých politických stran. Pozváni byli i představitelé Babišova hnutí ANO, kteří se ale nezúčastnili.

S největším apelem na občanskou angažovanost a nepřípustnost situace, kdy je premiérem obviněný člověk, vystoupili zástupci Starostů. Poslanec Jan Farský a senátor Michael Canov, kteří jindy patří mezi nejhorlivější obhájce korupčních kauz svých kolegů i jejich odmítání politické odpovědnosti, plamenně hovořili o korupční kauze Čapí hnízdo Andreje Babiše i o tom, že se po svém obvinění nechce vzdát funkce.

O ostudě, že má Česká republika obviněného premiéra a o demoralizujícím vlivu korupce a jejího tolerování hovořil i bývalý primátor Jablonce nad Nisou za ODS Petr Beitl. Na pódiu dále vystoupili zástupci Zelených a Změny pro Liberec Josef Šedlbauer, který zmínil, že není normální, aby lidé, kteří čelí takovému obvinění, byli nadále tolerováni v jakémkoli veřejné funkci.

O rozkladném duchu klientelismu a jeho tolerance mluvili i zastupitelé za LOL! Zuzana Kocumová a Jaromír Baxa a s výzvou k větší občanské angažovanosti se připojil i Pavel Felgr z iniciativy Rekonstrukce státu, který je zároveň představitelem libereckých Pirátů.

 

Subscribe
Upozornit na
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Česko-polský spor o těžbu v hnědouhelném dole Turów na hranicích dostává novou dynamiku. Podle Vojvodského správního soudu ve Varšavě nebezpečí významného poškození životního prostředí.
Šlendrián, napadlo by leckoho. Je to sotva půl roku, co se s velkou slávou a za účasti místních policejních špiček otevíral politicky protežovaný policejní
Státní zástupce zrušil stíhání společnosti Eurovia CS v kauze údajné korupce při rekonstrukci tramvajové trati v centru Liberce. Podle žalobce měla společnost účinný protikorupční
Vítězem 19. ročníku Ceny Karla Hubáčka je rekonstrukce Liebiegova paláce v Liberci za čtvrt miliardy korun. Nákladná rekonstrukce významné liberecké památky ale stála o
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.