V Liberci před radnicí se opět demonstrovalo proti Babišovi

Na náměstí před libereckou radnicí se opět sešlo zhruba 400 lidí, aby znovu demonstrovali proti vládě premiéra Andreje Babiše. Akci doplnil hudební program a vystoupili zde i bývalí kontroverzní političtí činitelé. Demonstrace se odehrávaly i v dalších městech.

Demonstraci uspořádaly iniciativy Milion chvilek pro demokracii a Společně udržme demokracii, v Liberci personálně spojené s místními Starosty pro Liberecký kraj a TOP 09. Jako řečníci měla vystoupit i bývalá náměstkyně primátora Jiřího Kittnera Dagmar Helšusová, která v posledních dvou letech na sebe upozornila tažením proti místnímu alternativnímu klubu Azyl.

Demonstranti vyjadřovali svou nevoli s tím, že premiér Babiš je obviněn policií v kauze Čapí hnízdo, ale nadále zůstává ve funkci a své obvinění bez důkazů označuje za dehonestační a politickou kampaň. Protestující také nesouhlasí s jmenováním Marie Benešové do funkce ministryně spravedlnosti, kdy se obávají, že bude premiéra krýt.

 K vidění byly transparenty jako „Babiši, táhni“, „Demisi“, „Benešová Marie – mé zločiny zakryje“ a podobné, stejně jako při dalších demonstracích. Včera se ale podobné akce konaly i v menších městech kraje, jako například v Jablonci nad Nisou.

Demonstrace jen tak končit nebudou, organizátoři slíbili další vypravení dalších autobusů do Prahy na podobnou centrální demonstraci jako v minulém týdnu.

Subscribe
Upozornit na
46 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kontroverzní kamennou plastiku německého rytířského kříže u rozhledny Štěpánka v Příchovicích, vztyčenou v roce 1944 nacisty a obnovenou v roce 2012 za účasti neonacistů,
S dalším extrémním prodražením plánované rekonstrukce libereckého bazénu přichází koalice STAN/Starostů pro Liberecký kraj, ANO, ODS a Pirátů. Podle odpovědného náměstka Petra Židka z
Pedagogům z Ostašova dochází trpělivost se způsobem, jakým město s jejich školou nakládá. Rozhodli se proto napsat otevřený dopis určený vedení města. Ani jeden
Liberecký kraj je velkým stavebním firmám nakloněn. Dodavatelům silničních staveb vyplatí kraj za loňský rok navíc 68,26 milionu korun ve srovnání s tím, co
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.