nášLiberec

Search

Znova Zborovská role

Jako blesk mne zasáhla informace o tom, že je zase na pořadu dne akce, která naruší klid, pohodu a bezpečnost Zborovské rokle.

Když v předmětné lokalitě došlo v letech 2012 až 2013 k revitalizaci sportoviště a rekreační plochy, která byla financována z IPRM Lidové sady II, byla občanská veřejnost přesvědčena, že je konec tahanic kolem rekonstrukce přístupové cesty k pozemku p.č. 3118/1.

Podařilo se vybudovat krásné a bezpečné zázemí pro děti, mládež i dospělé sportující občany.

Na pozemku p.č. 3118/1 hodlá majitel postavit bytový dům, i když v katastru nemovitostí je veden jako zemědělský půdní fond. Současný ani připravovaný územní plán nepočítá s tím, že by mohl být v budoucnu stavební.

Přesto vedení města v čele s náměstkem, který tuto agendu nemá v gesci, znova straší obyvatele města jakousi Plánovací smlouvou, plnou polopravd. Například cesta v parku není účelovou komunikací, ale pouze přístupovou pěšinou.

Práce současného vedení města tím popírá slova, kterými se hnutí Starostové i Ano prezentovali ve volebních programech. Slib zřizování nových parků a sportovišť bylo jen vědomé klamání voličů.

Město nemá peníze na nová hřiště a parky a současně výrazně degraduje nejbezpečnější sportoviště.

Vedení města chce po zastupitelích, aby schválili Plánovací smlouvu, aniž by zároveň byla předložena potřebná dokumentace (vyjádření orgánů státní správy, ….).

Není dost na tom, že právě zastupitelé za hnutí Starostové a ANO přispěli k nevratnému narušení nejcennější části Liberce na Masarykově třídě?

Proč většina libereckých politiků, tak jako v jiných městech, neusiluje o to, aby jejich spoluobčané žili v udržitelném, kvalitním lidském prostředí, s čistými ulicemi i vzduchem? Proč u nich převažuje snaha vyhovět jednomu člověku na úkor většiny?

Marie Pavlová, zastupitelka za Změnu pro Liberec

 

 

 

Subscribe
Upozornit na
43 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nechci na Ještědu nové sjezdovky, kvůli kterým by padlo 7× víc lesa než na Novou skalku. Tohle kácení ale bezohledně prosazuje provozovatel areálu, společnost
Náměstek Jiří Šolc (ANO) a primátor Zámečník (Starostové) v aktuální zprávě straší obyvatele Liberce černými scénáři kvůli zdražujícím se cenám energie. Vedení města odhaduje,
Na tiskové konferenci libereckých radních dne 17. 8. zazněly informace o několika nových plánech a záměrech. Jelikož se toto volební období chýlí ke konci,
Opozice zvedla staronové téma vlastní městské developersko/inženýrské společnosti a tak se tedy sluší na toto výsostně politické téma reagovat a vést polemiku. Myslím si,