Lidé sepisují petici kvůli rokli ve Zborovské

Plán současného vedení města na vybudování příjezdové komunikace přes oblíbené sportovišti ve Zborovské ulici budí emoce. Vznikl kvůli tomu nový web a lidé sepisují petici.

„Zborovská rokle“ je po desetiletí oblíbeným sportovištěm pro děti, mládež ale i všechny generace Liberečanů nejen z blízkého okolí. V červnu se má v zastupitelstvu schválit bod, který umožní přes místní plochy příjezdovou komunikaci k bytovému domu, který zde má vzniknout. A to se místním obyvatelům, jejichž děti rokli využívají, nelíbí.

Proti tomuto záměru se postavili členové dříve aktivního spolku Staré město Liberec, který vznikl zhruba před deseti lety jako reakce na plány tehdejšího vedení města v čele s ODS na masivní zástavbu v Lidových sadech. Dnes, když je liberecká ODS se Starosty a Ano znovu ve vedení města, aktivity spolku znovu ožívají.

Zástupci občanské iniciativy mají strach, že navrhovaná cesta k plánovanému šestipatrovému bytovému domu, který zde má realizovat ateliér David, ohrozí děti, které Zborovskou rokli hojně využívají. „Náš spolek není proti zástavbě v centru města, ale jsme zásadně proti omezení a ohrožení uživatelů hřiště, které by tento necitlivý zásah přineslo.“, uvádí se na stránkách sdružení www.cestazrokle.cz

Na zmíněném webu uvádí členové spolku několik důvodů, proč odmítají cestu, jak ji hodlá schválit současné vedení města. Jsou mezi nimi například narušení bezpečnosti a klidu uživatelů hřiště, charakteru samotného hřiště, finanční důvody, ale například i to, že plánovaný souhlas s příjezdovou cestou, kudy by jezdilo denně desítky aut, by se stal nebezpečným precedentem do budoucna.

Proti tomuto návrhu sepsali místní i petici. „My, níže podepsaní nesouhlasíme s tím, aby cesta na nově zrekonstruovaném hřišti v Liberci ve Zborovské ulici sloužila jako příjezdová komunikace k vila domu, jehož výstavba je plánována na sousedním soukromém pozemku.“, uvádí se v ní.

Zborovská rokle, kterou využívaly a využívají desítky let celé generace obyvatel města od sametové revoluce, v době vlád ODS, chátrala a město se o ni nestaralo. Až v roce 2013 se ji podařilo obnovit za peníze z fondů Evropské unie, a to právě i ve spolupráci s místními občany ze spolku Staré město Liberec. „Výsledkem je velmi dobře fungující areál, kde najdou místo děti s florbalkami,  maminky s kočárky,  pejskaři,  lukostřelci,  milovníci dronů, rekreační sportovci (lze hrát fotbal, basketbal, nohejbal, volejbal), nebo lidé, kteří si chtějí jen sednout do trávy a užít si s dětmi hezkou sobotu. Oblíbené je zimní sáňkování. Areál velmi dobře slouží i dětem ze sousední školky a školy.,“ píše se na stránkách sdružení.

Subscribe
Upozornit na
39 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Česko-polský spor o těžbu v hnědouhelném dole Turów na hranicích dostává novou dynamiku. Podle Vojvodského správního soudu ve Varšavě nebezpečí významného poškození životního prostředí.
Šlendrián, napadlo by leckoho. Je to sotva půl roku, co se s velkou slávou a za účasti místních policejních špiček otevíral politicky protežovaný policejní
Státní zástupce zrušil stíhání společnosti Eurovia CS v kauze údajné korupce při rekonstrukci tramvajové trati v centru Liberce. Podle žalobce měla společnost účinný protikorupční
Vítězem 19. ročníku Ceny Karla Hubáčka je rekonstrukce Liebiegova paláce v Liberci za čtvrt miliardy korun. Nákladná rekonstrukce významné liberecké památky ale stála o
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.