Obžalovaný hejtman podpořil demonstrace proti obviněnému premiérovi. Pak spolu zahájili olympiádu

V Liberci začala dětská olympiáda. Přijel na ní i premiér Andrej Babiš, který ji spolu s hejtmanem Martinem Půtou zahájil. Proti Babišovi pak proběhla v místě konání minidemonstrace a velkou demonstraci v na Letné pak v zákulisí olympiády podpořil i sám hejtman Půta.

V době, kdy proti Andreji Babišovi (ANO) demonstrovalo na Letné zhruba 200 tisíc lidí, účastnil se premiér po boku hejtmana Libereckého kraje zahájení Olympiády dětí a mládeže v liberecké Home credit aréně. I zde ho čekalo nemilé přivítání v podobě protestů.

Když bylo na zahájení čteno jeho jméno, část účastníků dětské olympiády spustila pískot, před arénou pak s již tradičními transparenty „Chceme slušného premiéra“, ale i novějšími jako „Letná je i tadyů demonstrovalo zhruba 15 lidí v čele s političkou a kandidátkou Starostů pro Liberecký kraj Annou Provazníkovou, která je zároveň představitelkou liberecké frakce sdružení Milion chvilek pro demokracii.

Vyjádřit se proti premiérovi, se kterým v tu dobu sdílel v Home credit aréně skybox, si alespoň na sociální sítě odskočil i hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Během zahájení dětské olympiády se vyfotil v zákulisí a dal na svůj Facebook text, kterým na dálku podpořil demonstrující proti Andreji Babišovi na pražské Letné. Následně se k Babišovi do skyboxu zase vrátil.

 

Hejtman sám, který se proti premiérovi obviněnému z dotačního podvodu z doby před jeho vstupem do politiky vymezuje, je sám přitom již dokonce obžalovaný a stojí před soudem kvůli žalobě z korupce a zneužívání pravomocí spojených přímo s výkonem své politické funkce. Podobně jako Babiš také útočí na své kritiky a nezávislost justice se slovy o spiknutí a kampani, aniž by k tomu měl, podobně jako premiér, jediný důkaz. Podobně si hejtman, jen v menším, si také nakupuje přízeň některých regionálních médií.

Subscribe
Upozornit na
57 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nutnost opravy střechy Lidových sadů byla před dvěma lety jedním z argumentů, který měl sloužit ospravedlnění změny majitele liberecké zoo z města na kraj.
Jan Sviták ze Starostů pro Liberecký kraj je v regionu po hejtmanu Martinu Půtovi politickou šarží číslo dvě. Je statutárním náměstkem hejtmana, ale i
Kiosek u Dětského koutku za 8 milionů? Tento plán liberecké zoo zvedl některé ze zastupitelů ze židle. Liberec totiž přispívá Libereckému kraji na investice
Plánovaná rekonstrukce Lidových sadů v Liberci bude výrazně dražší. Ještě tento rok se počítalo s částkou zhruba 184 milionů korun, dnes je cena rekonstrukce