Parkoviště Liberec: Nevíte, kde zaparkovat? Před radnicí místa dost…

Nevšimli jsme si toho sami. Poslední měsíce se historické náměstí před libereckou radnicí stává parkovištěm. Současná koalice na radnici tak zřejmě své předvolební sliby o navýšení parkovacích míst v Liberci bere vážně.

Upozornilo nás na to několik našich čtenářů. Náměstí dr. E. Beneše, někdejší Staroměstské a hlavní historické náměstí v Liberci je stále více plné aut. Vedení města pokračuje v tradici, kterou založil naštěstí již bývalý, neuvěřitelný primátor Tibor Batthyány, který značně rozšířil dobu, po kterou je možné na náměstí vjet automobilem.

Není proto nic jednoduššího než se projít s foťákem v mobilu po náměstí. Zejména v dopoledních hodinách je to zážitek… Ačkoliv jak pro koho, na kávičku se dá dojet až k hotelu Praha.

Tady paní si jen něco potřebovala odnést z radnice. Nebo na podatelnu. Na chvilku, tak proč nezaparkovat přímo před vchodem, že?

Zásobování na náměstí musí, o tom není spor. Jen je si to někteří vykládají, že mohou zdarma před radnicí parkovat celý den zadarmo. Proč také ne, když jim to vedení města toleruje..

Místa na stání je pořád dost…. 

Liberec je prostě město aut a vedení města automobilům přeje. Jen bohužel za jakoukoliv cenu. Samotné srdce města, které by mělo být jeho hlavním místem pro setkávání a kulturu se často stává parkovištěm a prostorem, který do světa vykřikuje pohodlnost a bezohlednost obyvatel města a politickou omezenost jeho vedení.

A co Vy? jaké máte zkušenosti s parkováním v centru nebo na místech, která jsou určena pro zcela jiné účely?

Subscribe
Upozornit na
24 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Šlendrián, napadlo by leckoho. Je to sotva půl roku, co se s velkou slávou a za účasti místních policejních špiček otevíral politicky protežovaný policejní
Státní zástupce zrušil stíhání společnosti Eurovia CS v kauze údajné korupce při rekonstrukci tramvajové trati v centru Liberce. Podle žalobce měla společnost účinný protikorupční
Vítězem 19. ročníku Ceny Karla Hubáčka je rekonstrukce Liebiegova paláce v Liberci za čtvrt miliardy korun. Nákladná rekonstrukce významné liberecké památky ale stála o
Zastupitelé Libereckého rozhodli o tom, že po 170 letech v Liberci ukončí svou činnost samostatná Střední průmyslová škola textilní a sloučí se zdejší průmyslovkou.
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.