Další zástavba u lázní: investor zde chce moderní penzion

Ještě ani neutichly vášně kolem sídliště podél Masarykovy ulice, které zde za značné kritiky občanské i laické veřejnosti postavila firma Syner a v lokalitě se chystá další zástavba. Přímo sousedství galerie Lázně má vyrůst moderní, na pokoj úzký penzion. Od vedení města výstavba dostala výjimku.

Investorem je majitel sousední nemovitosti, naproti zrušené restauraci v objektu LVT, v domě, kde se nachází italská pizzerie. Plánovaný „Penzion Masarykova“ se má vtěsnat mezi tento dům a objekt depozitáře galerie, který zde stojí několik let.

Protože parcela je nejen svažitá, ale také poměrně úzká, má být úzká i plánovaná budova „Penzionu Masarykova“. Ta má de facto kopírovat šíři jednoho hotelového pokoje. Objekt pak má tři nadzemní patra a výškou nepřesahovat okolní budovy. Zpracovatelem prvního návrhu je architektonické studio Kuba a Pilař architekti.

Vedení města, tedy koalice Starostů pro Liberecký kraj, ANO a ODS dalo výstavbě výjimku, přestože na území Liberce platí stavební uzávěra pro výstavbu ubytovacích zařízení. „Ta stavební uzávěra je primárně namířena proti různým ubytovnám, které s sebou nesou negativní sociální jevy. Plánovaný „Penzion Masarykova“ není takovým případem, proto jsme se v radě města shodli, že dostane z tohoto zákazu výjimku,“ uvedl náměstek primátora Ivan Langr (Starostové pro Liberecký kraj).

O penzionu má také jednat rada architektů, která se sejde tento týden 24. října. Proti výstavbě není ani hlavní architekt města Jiří Janďourek, bude si ale klást podmínky. „Nejsme a priori proti zástavbě, ale výsledkem musí být z hlediska architektonického špičková kvalita. Ta ulice a celá lokalita si už rozhodně nezaslouží žádnou průměrnou nebo podprůměrnou architekturu.“, uvedl pro náš web Jiří Janďourek.

Objekt sice prošel radou města, ale ještě s ním oficiálně nejsou seznámeni památkáři z Národního památkového ústavu. „Že se tam výstavba chystá, víme, ale ještě jsme nic oficiálně nedostali, takže se k tomu nemůžeme vyjadřovat,“ odpověděl na dotaz naší redakce Jaroslav Zeman památkového ústavu.

Subscribe
Upozornit na
49 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Před měsícem, když byl celý magistrát ještě ochromen zásahem protikorupční policie, primátor Jaroslav Zámečník tvrdil, že s auditem veřejných zakázek na magistrátu bude pomáhat
To, s čím má problém Praha, není problém v Chrastavě. Zde se dočká modernizace místní železniční trati, vznikne například nové nástupiště. A stát bude
Včera, 20. května, zemřel akademický architekt Otakar Binar, který byl výraznou postavou architektonického a uměleckého vývoje Liberce od druhé poloviny 20. století. Otakaru Binarovi
Vedoucí odboru správy veřejného majetku na libereckém magistrátu Lukáš Hýbner rezignoval v souvislosti s aktuální korupční kauzou na svou funkci. Policií je obviněn a