Přehazování peněz mezi městem a krajem

Liberec a Liberecký kraj si navzájem posílají peníze do svých příspěvkových organizací. Na systémové řešení stále čekáme.

V úterý Liberecký kraj pošle 10 milionů na investice do divadla F.X. Šaldy, které patří Liberci. Sláva! Ve čtvrtek pošle Liberec 5 milionů na investice do Severočeského muzea, které patří Libereckému kraji. Sláva! Jaký to má smysl?

Hlavně tu slávu“, konstatuje Josef Šedlbauer. „Výsledek je prostě 5 milionů pro město (děkujeme) a ty mohly jít do divadla rovnou, ředitelé nemuseli psát žádosti, zastupitelé schvalovat a úředníci posílat peníze sem tam“, dodává.

Spolupráci města a kraje na financování městských organizací s nadměstským dopadem potřebujeme. Kraj by mohl majetkově vstoupit třeba právě do divadla, které provozuje jediný operní a baletní sbor v kraji, a podílet se na jeho financování. To je podle nás dlouhodobé řešení. Zatím se spíš hraje divadlo pro veřejnost, pár milionů z toho Liberec získá, ale příští rok už to může být klidně nula“, připomíná Šedlbauer.

Tisková zpráva Změny pro Liberec

Subscribe
Upozornit na
17 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Více než sedmdesát hostů dorazilo pokřtít na vernisáž výstavy nový benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024. Ten vzešel ze stejnojmenné fotografické soutěže, kterou pořádá
Vláda uvrhla obce do obrovské nejistoty. Je to poměrně silné tvrzení, ale jako starostka třetího největšího města v kraji myslím, že vím, o čem
Nová výstava ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje přiblíží návštěvníkům, v čem spočívá přínos mokřadů a tůní pro přírodu i pro život lidí.
Do třetice všeho dobrého! Liberec se opět na jeden den stane hlavním českým městem poezie. A to v sobotu 14. října 2023 (a tentokrát