Novým krajským radním je Michal Kříž z ANO

Na pozici radního Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionální rozvoje, evropských projektů a územního plánování vystřídal Radku Loučkovou Kotasovou její stranický kolega Michal Kříž z ANO. Funkce se ujme 1. března.

Turnovského a krajského zastupitele  v dresu ANO zvolilo za radního 31. zastupitelů. Vystřídá tak svou předchůdkyni Radku Loučkovou Kotasovou, která odchází na město, kde bude dělat statutární náměstkyni primátora pro strategický rozvoj, dotace a majetkovou správu.

Nový krajský radní Kříž povede svůj obor pouhých 9 měsíců do krajských voleb, které letos proběhnou. V minulosti jako krajský zastupitel působil například ve výboru hospodářského a regionálního rozvoje a projekty zná. Michal Kříž je rovněž druhé volební období zastupitelem v Turnově.

Radka Loučková Kotasová dala přednost pozici náměstkyně primátora v Liberci. Zvolena byla minulé, lednové zastupitelstvo. Ve funkci na městě nahradí svého stranického kolegu Jiřího Němečka, který rezignoval v říjnu loňského roku, když se odmítl podřídit nátlaku Libereckého kraje a hejtmana Martina Půty a otočit v názoru na to, že Liberec má přispět 7,5 milionu na skokanské můstky.

Subscribe
Upozornit na
24 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Politické vedení města Liberce je v krizi kvůli rozsáhlé policejní akci, která vypovídá o nebývalé korupci na zdejším magistrátu. Primátor dnes představil kroky, kterými
Mohutná korupční aféra, která ukazuje nebývalé klientelistické prostředí na liberecké radnici, má přesah i na Liberecký kraj. Jak zjistil jako první Náš Liberec, policie
Náš Liberec přináší otevřený pohled na to, jak, dle policie, probíhalo zadání miliardové zakázky na rekonstrukci plaveckého bazénu na Tržním náměstí v Liberci.
Investigativní zjištění našeho webu zajímají republiková média již týden. Poslechněte si jeden z nejsledovanějších českých podcastů, 5:59 Lenky Kabrhelové na Seznam Zprávách, který se