Kraj zakázal turistům vstup do třiceti míst. Která to jsou, ale tají

Liberecký hejtman Martin Půta (SLK) a krajský ředitel policie Vladislav Husák informovali, že bude zákazem vjezdu osazeno zhruba 30 míst v turistických oblastech. Dodržování bude kontrolovat policie. Kde ale budou zákazy, odmítlo vedení kraje sdělit. V7lety do přírody přitom odborníci doporučují.

Podle vedení kraje je za zákazy snaha zabránit shlukování lidí v turisticky atraktivních místech. „“To opatření nemá zabránit lidem, aby šli na čerstvý vzduch, aby šli na sluníčko, ale má jim zabránit v tom, aby se nám vytvářely nějaké neformální turistické lokality s několika stovkami až tisícovkami návštěvníků,“ uvedl pro ČTK hejtman Martin Půta.

Kterých míst se zákazy týkají, to odmítl hejtman sdělit. „Lokality zveřejňovat nebudeme, protože by se pak objevily jiné lokality, které nebudou tímto způsobem zajištěné,“ dodal hejtman s tím, že lidem doporučuje pohyb venku v bezprostřední blízkosti domova. Zákazy budou kontrolovat policisté, to potvrdil krajský šéf policie Vladislav Husák.

Rozhodnutí s sebou přineslo řadu nesouhlasných reakcí. Nelíbí se například opoziční zastupitelce ze Změny pro Liberecký kraj Zuzaně Kocumové. „Takže Liberecký kraj a krizový štáb v čele s Martinem Půtou vytipoval 30 míst, která budou o víkendu osazena zákazovými značkami. Prostě nezaparkujete. Seznam míst navíc nezveřejnili, takže si uděláte okružní jízdu po kraji a budete hledat, kde nám „mocní“ ještě umožnili chodit a dýchat.,“ uvedla na svém facebookovém profilu Zuzana Kocumová.

Kocumová také připomněla skutečnost, že infektologové a odborníci na virové onemocnění a epidemie dlouhodobě doporučují pohyb čerstvém vzduchu a jarním slunci, který prokazatelně prospívá imunitě. „Jen bych znovu připomněla slova infektologa z Bulovky (kdy začnou politici poslouchat odborníky??), který jasně říká: „Ve volném prostoru by vám někdo vyloženě musel kýchnout do obličeje, pak byste to, možná, dostali.“ A to kýchnout do obličeje říká v případě, že byste vy ani ten druhý neměli roušku.“, dodala Kocumová.

Kritiku ze strany Zuzany Kocumové neunesl hejtman Martin Půta a pustil se do opoziční zastupitelky v osobní rovině. „V podobné situaci, ve které jsme dnes, jsou jen dvě možnosti, nedělat vůbec nic, nebo se snažit doplnit doporučení a žádosti konkrétními opatřeními. To, že to část lidí uvítá a část považuje za buzeraci? Na to už si musí člověk zvyknout při každém rozhodování. Kritika od paní zastupitelky Kocumové (na kraji Změna, v Liberci LOL) mě nepřekvapuje, má na současný stav konzistentní názor, ještě 14.3. pro ní bylo nejdůležitější otázkou v celé situaci, jestli se bude nebo nebude upravovat stopa na Jizerské magistrále. Vás všechny, kteří k věci přistupujete rozumně, žádám zdvořile o to, aby jste na výlet jeli nebo nejlépe šli na jiné, než turisticky exponované místo.“, reagoval na kritiku hejtman Martin Půta.

Subscribe
Upozornit na
50 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Schodiště u historické liberecké radnice se dočká opravy. Město dlouho nemohlo najít firmu, která by se rekonstrukce historických schodů zhostila. Nakonec ji ale našla
Krajské volby za dveřmi a letité sliby vládnoucích politiků. Po rychlovlaku na Prahu je tu další ohraná pohádka pro důvěřivé voliče, tentokrát ještě staršího
Krajské volby se pomalu blíží a politici vytahují své trumfy do kampaně. V Liberci i na kraji vládnoucí Starostové slibují, že zajistí rychlý vlakový
Liberecké zastupitelstvo včera na svém mimořádném jednání schválilo nadlimitní řízení na zakázka ve výši 583 milionů s DPH na na rekonstrukce 12 městských budov,