Zákazy parkování trvají, kraj získal 10 milionů od ministerstva financí a Liberec má první rouškomat

Vedení Libereckého kraje i přes nadcházející Velikonoce trvá na zákazu parkování u turisticky atraktivních lokalit. Stát opět pomohl Libereckému kraji a poskytl mu mimořádnou dotaci 10 milionů korun. V libereckém obchodním centru Fórum je první rouškomat.

Podle vyjádření Libereckého kraje, stále trvá seznam lokalit, kam se nedoporučuje jezdit na výlety či procházky vzhledem k tomu, že se zde koncentruje velké množství lidí. Opatření bylo přijato na základě zkušeností z předchozích pěkných jarních dní. Kromě vytipovaných lokalit mají nad rámec níže uvedeného seznamu i samy obce možnosti osadit zákazovými značkami některá další místa. Seznam lokalit, kde ani přes Velikonoce nezaparkujete je ZDE.

Ministerstvo financí pomohlo Libereckému kraji částkou deseti milionů poté, co se na ně hejtman kraje s prosbou obrátil. Neinvestiční účelová dotace pro Liberecký kraj v této výši je určena na pokrytí prvotních nákladů na akce a nezbytná opatření přijatá krajem v rámci řešení krizové situace. Kraj může prostředky použít i pro obce s rozšířenou působností na území kraje, a to na úhradu mimořádných výdajů vzniklých těmto obcím v souvislosti s řešením krizové situace.

V libereckém obchodním centru Fórum je první „rouškomat“. Umístilo jej sem město ve spolupráci s firmou Delikomat, která provozuje nápojové automaty. Látkové roušky jsou k dispozici v balení po jednom kusu. Za každou roušku, kterou vám prostřednictvím rouškomatu poskytneme, darujete 20 Kč do veřejné sbírky „Liberec pomáhá!“ Peníze budou využity na nákup ochranných pomůcek proti koronaviru, dezinfekčních prostředků a dalšího potřebného vybavení.

V Libereckém kraji je k dnešnímu dni evidováno 167 případů onemocnění COVID-19 způsobeného novým koronavirem. Oproti poslednímu údaji se jedná o nárůst o 9 osob. Okres Liberec 64 (+1), okres Jablonec nad Nisou 68 (+7), okres Česká Lípa 5 a okres Semily 30 (+1) osob. Počet uzdravených: 3. Celkem bylo provedeno 2 201 testů.

Subscribe
Upozornit na
23 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nutnost opravy střechy Lidových sadů byla před dvěma lety jedním z argumentů, který měl sloužit ospravedlnění změny majitele liberecké zoo z města na kraj.
Jan Sviták ze Starostů pro Liberecký kraj je v regionu po hejtmanu Martinu Půtovi politickou šarží číslo dvě. Je statutárním náměstkem hejtmana, ale i
Kiosek u Dětského koutku za 8 milionů? Tento plán liberecké zoo zvedl některé ze zastupitelů ze židle. Liberec totiž přispívá Libereckému kraji na investice
Plánovaná rekonstrukce Lidových sadů v Liberci bude výrazně dražší. Ještě tento rok se počítalo s částkou zhruba 184 milionů korun, dnes je cena rekonstrukce