Změna pro lidi a pro krajinu startuje kampaň do krajských voleb

V letošním roce jde Změna opět do krajských voleb. S upraveným názvem, který chce jasně ukázat, o co nám jde: o lidi a o krajinu.

V oblasti Pro lidi jde o:

vybudování chybějících míst v krajských domovech pro seniory,

podporu budování nových obecních bytů formou investičních pobídek ze strany kraje,

systematickou právní pomoc lidem v exekucích.

Všechna tři opatření směřují k tomu, aby se nikdo nemusel obávat, že zůstane bez střechy nad hlavou nebo v exekuční pasti. Jde nám o moderní sociální politiku, takovou, jakou je možné vidět například ve skandinávských zemích.

V oblasti Pro krajinu nám jde o:

systematická opatření na zadržování vody v krajině,

větší podporu projektů na snížení dopadů klimatické změny,

změnu hospodaření v lesích a zemědělské krajině.

Naše krajina není zdravá. Smrkové monokultury začíná likvidovat kůrovec i v našem kraji, velké zemědělské lány jsou téměř bez života, krajina neumí udržet vodu. Naší prioritou jsou proto zásadní investice do zlepšení stavu krajiny a to dříve, než bude pozdě.

Dosavadnímu vedení kraje vytýkáme zejména to, že:

za 8 let vlády Starostů v krajských domovech pro seniory přibylo jen jedno nové lůžko, zatímco stovky lidí stále čekají na umístění.

500 milionů, za které kraj staví podnikatelský inkubátor a 180.000 měsíčně pro jeho ředitele jsou vyhozené peníze, které pak chybí jinde. Třeba na nové byty.

15 milionů, která dává kraj na vlastní propagaci, je opravdu hodně. Navíc, když většina propagace je zaměřená na Starosty a hejtmana Půtu. Divíme se, že to jiným stranám nevadí.

Z aktuálních témat se Změna negativně staví k plánovanému kácení na Ještědu pro vznik nové sjezdovky. To, že takovýto projekt dostal zelenou i od kraje, považujeme za absurdní.

Jan Korytář, lídr Změny, k tomu říká: „Chceme ukázat, že máme stále své místo v politické mapě kraje. Třeba i proto, že mluvíme o věcech, o kterých by jiní raději mlčeli. Nebo proto, že přinášíme témata, která jsou důležitá pro naši budoucnost. Někdo by také měl hlídat ty, co jsou dlouho u moci, protože tam vždy hrozí, že veřejný zájem nahradí zájmy zcela soukromé. A to jako Změna pohlídat umíme.“

Tisková zpráva sdružení Změna pro lidi a pro krajinu

Subscribe
Upozornit na
17 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Vláda uvrhla obce do obrovské nejistoty. Je to poměrně silné tvrzení, ale jako starostka třetího největšího města v kraji myslím, že vím, o čem
Nová výstava ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje přiblíží návštěvníkům, v čem spočívá přínos mokřadů a tůní pro přírodu i pro život lidí.
Do třetice všeho dobrého! Liberec se opět na jeden den stane hlavním českým městem poezie. A to v sobotu 14. října 2023 (a tentokrát
Ekologové z Liberce chtějí tímto způsobem získat více peněz na přípravu projektů na nové tůně, remízky, stromořadí nebo obnovu pestrých luk. Novinka spočívá v