Hejtman Půta se potají snažil do dozorčí rady instalovat kamaráda. Neprošel o hlas

Podivné praktiky vedení kraje vůči liberecké nemocnici. Hejtman Martin Půta se podivně a potají snažil do představenstva Krajské nemocnice Liberec (KNL) instalovat svého blízkého přítele a spojence Pavla Marka. Proti tomu se ale postavila většina dozorčí rady včetně zástupců nemocnice.

Náš Liberec již včera zveřejnil tiskovou zprávu opozice, která na podivné chování zástupců Starostů pro Liberecký kraj v čele s hejtmanem Půtou a jeho kolegyní, starostkou Semil a předsedkyní dozorčí rady KNL Lenou Mlejnkovou upozornila.

Půta a Mlejnková se snažili do představenstva, narychlo a těsně před volbami prosadit Půtova kamaráda Pavla Marka (na fotografii), v této době generálního ředitele nemocnice v České Lípě. Marek se ale do představenstva KNL nedostal o jediný hlas. Jeho zvolení nepodpořili zástupci nemocnice, ale i ANO nebo Změny pro Liberecký kraj.

Opozici vadil zejména způsob, jakým měl být Pavel Marek do představenstva navolen. Například Zuzana Kocumová (Změna pro Liberecký kraj, letos kandiduje za Pro krajinu) upozornila na to, že takto závažný bod nebyl projednán ani v zastupitelstvu kraje a ani nebyli informováni další akcionáři, například město Liberec (KNL vlastní většinově Liberecký kraj, ale jen z 83%).

Zvolení dokonce nebylo ani na řádném programu. O tom, že se má jednat o novém členu vedení liberecké nemocnice, informovala Lena Mlejnková ostatní členy dozorčí rady stručným emailem z minulého týdne.

Hejtman Půta již jednou, před třemi lety, Pavla Marka do vedení KNL prosadil. Zvedl se proti tomu ale silný odpor,  zástupci vedení nemocnice přímo mluvili o silovém a nehorázném nátlaku hejtmana Půty a na protest proti tomu dokonce odcházeli z funkcí. Docházelo dokonce k manipulacím se zápisy z dozorčí rady, kde se mazala diskuse vyjadřující nesouhlas s instalací Pavla Marka do vedení KNL.

V reakci na to Pavel Marek raději na post ve vedení KNL rezignoval a byl bez výběrového řízení instalován do vedení českolipské nemocnice. Ale aktuální pokus o jeho návrat do vedení KNL tedy nevyšel.

Krajská nemocnice Liberec se připravuje na zásadní stavební zakázku v hodnotě nejméně 1,4 miliardy korun, když má v jejím areálu vzniknout nové centrum urgentní medicíny i s parkovacím domem. To může být pro hejtmana Půtu, kterého jeho styky se stavební lobby přivedly až na lavici obžalovaných v kauze zneužívání dotací na kostel sv. Máří Magdalény v Liberci, také důvodem, proč chce mít ve vedení svého dalšího muže a posílit tak vliv nad touto obří stavební zakázkou.

Subscribe
Upozornit na
62 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
V Dolní Řasnici a v Krásném lese proběhne zítra referendum o tom, zda zde má rakouský investor vybudovat několik obřích větrných elektráren. V sousední
Kontroverzní kamennou plastiku německého rytířského kříže u rozhledny Štěpánka v Příchovicích, vztyčenou v roce 1944 nacisty a obnovenou v roce 2012 za účasti neonacistů,
S dalším extrémním prodražením plánované rekonstrukce libereckého bazénu přichází koalice STAN/Starostů pro Liberecký kraj, ANO, ODS a Pirátů. Podle odpovědného náměstka Petra Židka z
Pedagogům z Ostašova dochází trpělivost se způsobem, jakým město s jejich školou nakládá. Rozhodli se proto napsat otevřený dopis určený vedení města. Ani jeden
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.