Nová krajská vláda je na světě: Starostové, ODS a Piráti

V kraji bude vládnout rada složená z devíti lidí. Většinu, pět z nich včetně hejtmana, kterým bude Martin Půta, budou mít Starostové pro Liberecký kraj, kteří drtivě vyhráli ve víkendových krajských volbách a získali 22 mandátů. Dva radní budou mít ODS i Piráti, kteří od voličů získali po pěti mandátech.

Vedle hejtmana Martina Půty budou Starostové držet resort kultury, kde zůstane sedět dosavadní radní Květa Vinklátová. Stejně obsazený zůstane i resort dopravy, který si podrží další Půtovi oddaný člen Starostů, Jan Sviták. Starostové byl ale pod sebe rádi i další klíčové resorty, jako například oblast evropských dotací, byť například hejtman Půta stále čelí žalobě ze zneužívání pravomocí a přijímání úplatku ve věci zneužívaní evropských dotací. Další oblast, kterou Starostové obsadí jsou i sociální záležitosti.

Na rozdíl od Pirátů, ODS budou v nové radě zastupovat známé tváře regionální politiky. Za oblast školství to bude například starosta Frýdlantu a šéf krajské ODS, lídr letošní kampaně občanských demokratů, Dan Ramzer. Náměstkem pro zdravotnictví, který se díky nejen výstavbě centra urgentní medicíny v Liberci stane důležitým resortem, dlouhodobý krajský politik a starosta Jilemnice Vladimír Richter, který na sebe upozornil jako jeden z účastníků VIP fotbalových zájezdů Miroslava Pelty a Jiřího Vařila.

Za Piráty bude náměstkem konzultant a školitel veřejných zakázek, veřejnosti dosud málo známý lídr jejich letošní kandidátky Zbyněk Miklík s gescí řízení resortu ekonomiky, informatiky, správy majetku, investic a veřejných zakázek. Radním odpovědným za resort životního prostředí a zemědělství bude další Pirát Václav Židek, který se alespoň na Českolipsku v poslední době angažoval ve věci záchrany kopce Tlustec poblíž Jablonného v Podještědí.

Subscribe
Upozornit na
80 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Politické vedení města Liberce je v krizi kvůli rozsáhlé policejní akci, která vypovídá o nebývalé korupci na zdejším magistrátu. Primátor dnes představil kroky, kterými
Mohutná korupční aféra, která ukazuje nebývalé klientelistické prostředí na liberecké radnici, má přesah i na Liberecký kraj. Jak zjistil jako první Náš Liberec, policie
Náš Liberec přináší otevřený pohled na to, jak, dle policie, probíhalo zadání miliardové zakázky na rekonstrukci plaveckého bazénu na Tržním náměstí v Liberci.
Investigativní zjištění našeho webu zajímají republiková média již týden. Poslechněte si jeden z nejsledovanějších českých podcastů, 5:59 Lenky Kabrhelové na Seznam Zprávách, který se
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.